Икономично 1:0 за ЦСКА над "Ботев" (Враца)

Греъм Кери е надскочил доста защитник на "Ботев" в мача. СНИМКА: Николай Литов

ЦСКА постигна трудно първа домакинска победа в първенството, след като преди това направи равен с "Етър" и загуби от "Черно море".

"Червените" биха с 1:0 след попадение на дежурния си голмайстор Евандро да Силва в 73-ата минута след перфектно центриране на Занев.

Гостите почти не минаваха центъра, но при една контра в добавеното време на първото полувреме Даниел Генов излезе сам срещу вратаря, но прати топката в аут. Накрая останаха и с 10 човека на терена след втори жълт картон на Филип Ждерич.

За ЦСКА дебютира вратарят Густаво Бусата. Люпко Петрович извади от групата Бодуров с мисъл за домакинството на "Зоря" (Луганск) в четвъртък. В центъра на защитата действаха Нуно Томаш, Раул Албентоса и Валентин Антов. На пейката бяха Али Соу, Тиаго Родригес и Кристиан Малинов. Първите двама обаче по спешност влязоха на полувремето, за да се оправи играта.

Медали на деца футболисти раздаде актьорът Деян Донков. Той отличи малките играчи на изкуствено игрище в столицата. Компания на Донков правеха двамата му синове, които той беше взел за компания.

Халфът на "Левски" Мартин Райнов заяви, че е имало стопроцентов фаул срещу него при отменения гол на "Черно море" в двубоя за Купата на България. "Сините" победиха с 1:0 и се класираха за 1/4-финалите на надпреварата. Единственото попадение вкара именно Райнов в 23-ата минута. "Имаше стопроцентова фаул срещу мен - каза той

Футболистите на "Реал" (Мадрид) си спретнаха коледно тържество с цел сплотяване на колектива. Играчите се събраха без треньора Зинедин Зидан, като от основния състав отсъстваха единствено Карим Бензема и Тони Кроос. На купона дойде дори Гарет Бейл, който обикновено пропуска подобни събития. Футболистите си размениха шеговити подаръци