Соу се отпуши, ЦСКА трепери срещу "Арда", Марселиньо мина като метеор през "Тича"

Уот, този път като титуляр, откри головото шоу на "Армията". Снимки ЙОРДАН СИМЕОНОВ

Головата суша в първенството на топреализатора на ЦСКА Али Соу продължи точно 426 минути. В края на двубоя с абсолютния новак в елита "Арда" централният нападател на "червените" посрещна центриране отдясно на бека Иван Турицов и вкара с глава гола на успокоението за домакините за 3:1. В продължението на редовните 90 минути Иван Коконов от гостите върна едно попадение, но за повече нямаше време - 3:2 за ЦСКА в мач от 6-ия кръг на първенството.

"Армейците" дълго трепреха на своя стадион, въпреки че започналият като титуляр за сметка на Соу Тони Уот даде ранна преднина за ЦСКА в 15-ата минута. Четири минути по-късно обаче защитата на "червените" някак по навик проспа центриране на Деян Лозев, което Радослав Василев превърна в изравнителен гол.  В 63-ата минута Евандро вкара дежурното си попадение, направи дежурното си "салто мортале" и при смяната си чу неистовите скандирания на името си.

Доста нерви край тъчлинията изхаби страши-треньорът Люпко Петрович, който предпочете да бяга от микрофона, попитан какво ново по казуса "Бодуров".

С измъчения си успех ЦСКА се изкачи четвърти във временното класиране, възползвайки се от загубата на непобедения досега "Черно море" с 1:2 от лидера "Лудогорец" на "Тича".

Голямото събитие във Варна бе появата като метеор на бразилеца Марселиньо, който бе реабилитиран наскоро от треньора си Стойчо Стоев. В първия си шампионатен мач за новия сезон той влезе като смяна в 73-ата минута, а секунди по късно асистира за победния гол на Клаудиу Кешерю. 6 минути по-късно спъна грубо съперник и получи официално предупреждение от рефера, а след още 5 - пое преждевременно към съблекалнята заради червен картон. През първото полувреме гласеният за негов заместник в състава Дан Битон с хитро изпълнение на пряк свооден удар изравни за 1:1 само 4 минути след като Родриго бе извел "моряците" напред в резултата.

Ана Мария от "Игри на волята" остави мотора и разчита на двата си крака, за да стигне до любимия мол. Топпапараците на "България Днес" изловиха красавицата без любимия й превоз да препуска към търговския център. Ана Мария обаче не изневери на спортния си стил и за разлика от засуканите кифли атакува магазините с клин и маратонки

На косъм от смъртта се разминава бившият победител в "Биг брадър" Мирослав Атанасов. Известният като "ревльото" мъж, получава инсулт, дни след като навършва 40 години. Благодарение на добрата намеса на лекарите, брадърът прескача трапа.  Миро, който развива успешен бизнес, попада в болницата в началото на март

На колело, с куче и видимо отслабнал. Това е равносметката за Явор Бахаров близо четири месеца след като бе сгащен в Банско посред пладне да шофира пиян и под въздействието на кокаин и марихуана. "България Днес" улови актьора да джитка с велосипед из столицата. Завързал кучето си на каишка за колелото, Бахаров търчеше по задачи