"Царско село" откри стадиона с престижна победа над "Берое"

Антон Карачанаков открива резултата за "Царско село" срещу "Берое". СНИМКА: Румяна Тонeва

Абсолютният новак във футболния елит "Царско село" спечели първия си мач на собствения си стадион.

Тимът от Околовръстното победи 2:1 "Берое" пред около 1000 зрители, между които и петдесетина старозагорци.

Въпреки получения буквално преди дни лиценз за съоръжението домакините създадоха добра организация и показаха, че заслужават да домакинстват на собствения си стадион, а не както досега на "Славия".

Все пак стадион "Царско село" засега няма да може да приема така наречените рискови мачове, между които са тези срещу "Левски" и ЦСКА.

Срещу "Берое" резултатът бе открит от дошлия от пловдивския "Ботев" Антон Карачанаков.

Бързоногият нападател използва добър пас на Божидар Кацаров в 21-ата минута и с хубав удар не даде шанс за реакция на вратаря на гостите Душан Перниш.

До смяната си в 68-ата минута Карачанаков остана най-опасният нападател на домакините, а след мача посвети гола си на спортния директор на "Ботев" Адалберт Зафиров, явно намеквайки, че е бил изгонен несправедливо.

"Берое" изравни в 40-ата минута след изпълнение на корнер, груба грешка на вратаря на "червено-белите" Мартин Димитров и гол с глава от един метър на Мартин Камбуров.

Все пак "Царско село" стигна до успеха с 2:1 след гол на Антонио Георгиев и слаба реакция на Перниш, а пасът отново бе дело на Кацаров.

На трибуните освен собственика на клуба домакин Стойне Манолов бяха забелязани и други интересни спортни хора - Наско Сираков, Лъчо Танев, Чавдар Цветков, Тити Папазов, Георги Чиликов, Ваня Джеферович. Встрани от останалите, дегезиран с шапка и тъмни очила мача изгледа и Любо Пенев.

От неловка среща очи в очи с бившия си любовник, който едва не я прати в гроба, се спаси красавицата Симона Тодорова! Тя можеше да се появи вчера в Бургаския окръжен съд на разпоредителното заседание срещу душманина си Михаил Станчев, но не намери сили да го стори. Това не попречи на младата дама да поиска от някогашната си тръпка 70 бона

Славата на българския спорт обсъдиха насред улицата топжурналистът Крум Савов и бившият президент на "Левски" – София, Томас Лафчис, видяха топпапараците на "България Днес". Легендарният вратар от близкото минало и Савов кахърно дискутираха драмите в родния футбол и гръмотевичните падения на българските национали на зеления килим.

Дегизирана на шопинг. Така топпапараците на "България Днес" изловиха певицата, дизайнер и текстописец Ваня Щерева. Русата авторка си напазарува, без да бъде разпозната от фенове, в столичен магазин, тъй като се бе скрила зад шапка с козирка, дълъг черен панталон и бяла риза, закопчана почти до брадичката.