Серина Уилямс се класира за полуфиналите на US Open

Серина Уилямс СНИМКА: Ройтерс

Серина Уилямс се класира по категоричен начин за полуфиналите на US Open. Носителката на 23 титли от Големия шлем надигра с 6:1, 6:0 първата ракета на Китай Киан Ван, предава "Фокус".

Мачът продължи едва 44 минути и маркира победа №100 за Серина в Ню Йорк. Тя ще играе в Топ 4 на Откритото първенство на САЩ за 13-ти път в кариерата си.

Подобна брутална победа е изненадваща с оглед на факта, че в предишния кръг Ван надигра № 2 в света Ашли Барти, която от понеделник ще се изкачи на върха заради ранната загуба на шампионката Наоми Осака.

На финала Серина Уилямс ще се изправи срещу Елина Свитолина. Украинката надигра Йохана Конта с 6:4, 6:4.

Вталена и освежена изглежда Карина Караньотова, забеляза "България Днес". Репортерката в БНТ 2, която стана майка преди 5 години на малкия Иво, показа стегната фигура край работното място. Журналистката май е прежалила неприятната случка от лятото, когато сподели, че са й откраднали портмоне с 350 лв. от плажна маса на родното Черноморие

На плаж се отдаде в последните септемврийски дни най-бързата бяла жена на света Ивет Лалова. Тя показа, че лятото за нея изобщо не е свършило. Българската спринтьорка се разхвърля по бански и забегна по Средиземноморието, за да събира слънчеви лъчи. Ивет е в компанията на своя съпруг Симоне Колио, с когото са отседнали в усамотена вила на брега

Футболистът на "Реал" (Мадрид) Федерико Валверде призна, че треньорът Зинедин Зидан е повлиял за обрата при драматичната победа с 3:2 над "Бетис". Именно уругваецът вкара първото попадение в срещата. Домакините от град Севиля обърнаха чрез Манди и Карвальо още до почивката. "Реал" стигна до 2:2, след като Емерсон си отбеляза автогол