Вкарал 9 в 1 мач за Норвегия с хеттрик за 1 полувреме в Шампионската лига на 19 г.

19-годишният Ерлинг Хааланд с топката след дебютния си мач в групите на Шампионската лига, в който отбеляза хеттрик. СНИМКА: РОЙТЕРС

Норвежката сензация във футбола заблестя и в Шампионската лига - 19-годишният Ерлинг Хааланд стана най-младият футболист, отбелязал хеттрик за едно полувреме в груповата фаза, при това още в дебюта си в групите на най-комерсиалния турнир.

Нападателят на “Ред Бул” (Залцбург) изригна при 6:2 над “Генк”. Първия си гол той отбеляза още във 2-ата мин, с което изравни рекорда за най-бързо попадение на дебютант, който до момента си поделяха двама - Анди Мьолер (1995 г.) и Елиаким Мангала (2009 г.).

Най-младият играч, отбелязвал хеттрик в мач от Шампионската лига, е Раул - на 18 години и 114 дни той записва постижението при 6:1 за “Реал” (Мадрид) над “Ференцварош” през 1995 г.

На 19 години и 58 дни Ерлинг Хааланд направи своето постижение в рамките на първото си полувреме в групите на Шампионската лига.

През този сезон Хааланд вече има 17 гола в 9 мача за “Залцбург”. Ерлинг заслужи мястото си под прожекторите през май, когато отбеляза рекордните 9 гола при победата на Норвегия с 12:0 над Хондурас на световното първенство по футбол до 20 г.

8 футболисти са записали хеттрик в дебюта си - Марко ван Бастен, Фаустино Асприля, Якубу Айегбени, Уейн Руни, Винченцо Якинта, Графите, Ясин Брахими и Ерлинг Хааланд. Ван Бастен завърши с 4 гола в дебюта си при 4:0 за “Милан” над “Гьотеборг” през 1992 г. Това е изобщо първият хеттрик в Шампионската лига. Хааланд стана първият с хеттрик в дебюта, реализиран преди почивката.

Най-възрастният автор на хеттрик е Кристиано Роналдо - на 34 г. и 35 дни при 3:0 за “Ювентус” над “Атлетико” (М) през март 2019 г. Роналдо и Меси имат по най-много хеттрикове - 8. Най-бързият хеттрик е вкаран от Бафетимби Гомис през 2011г. при 7:1 за “Лион” над “Динамо” (Загреб) - за 8 минути.

Бившият защитник на ЦСКА-София Божидар Чорбаджийски попадна в идеалния отбор на 13-ия кръг. Класацията на най-добрите 11 се прави от местната Професионална футболна лига. Чорбаджийски заслужи място в елитното подреждане заради доброто си представяне при успеха на неговия ФКСБ с 2:1 като гост на "Киндия" (Търговище)

Американският промоутър Боб Аръм похвали българския боксьор в тежка категория Кубрат Пулев. Той е главен организатор на следващия мач на Кобрата. 38-годишният софиянец ще кръстоса ръкавици с Райдъл Букър на 9 ноември във Фресно (САЩ). "Кубрат е толкова нахъсан за битка, че може да излезе за световната титла още днес - каза Аръм

Тв водещият Иван Христов се отдели от професионалната си половинка Андрей Арнаудов, за да отиде на пазар, видяха папараците на "България Днес". Макар хората да са свикнали, че двамата вървят в комплект, Иван се справя повече от прекрасно сам. Продуцентът напазарува за вкъщи само полезни неща, като плодове, яйца, мляко, и то без никакъв списък,