Вероятно най-великата европейска победа на "Лудогорец" - от 0:1 до 5:1 срещу ЦСКА (Москва)

СНИМКА: РОЙТЕРС

"Лудогорец" постигна може би най-великата си победа в европейските турнири!

Българският шампион се наложи на руския гранд и носител на купата на УЕФА за 2005 г. ЦСКА с 5:1 в мач от груповата фаза на Лига Европа, след като на почивката губеше 0:1.

Московчани дръпнаха в резултата още в 11-ата минута с гол на Игор Дивеев.

Защитникът вкара с глава след подаване от пряк свободен удар, което затвърди проблемите на разградчани при статични положения.

И преди почивката "Лудогорец" не стоеше зле срещу много по-именития си в Европа съперник и удари две греди, но през второто полувреме направо мина като валяк през амбициите му да вземе нещо като гост.

Още в 48-ата минута Вандерсон използва отскочила от защитниците на ЦСКА топка и отдалеч под плонжа на легендарния вратар на московчани Игор Акинфеев изравни.

Гостите не бяха успели да се отърсят от шока на бързото изравняване, когато получиха втори гол и се озоваха в ролята на изоставащ в резултата само 120 секунди по-късно.

Защитникът Антон Недялков проби по лявото крило и пусна пас по зеля в наказателното поле на ЦСКА.

Там зад гърба на защитниците изскочи Джоди Лукоки и с прецизен удан направи 2:1.

След още две минути дойде време и на голмайстора на разградчани Клаудиу Кешерю да се отпуши, след което защитниците на гостите така и не успяха да го запушат.

Първо в 52-ата минута Вандерсон го намери с пас отляво и румънецът с удар от въздуха от границата на наказателното поле вкара за 3:1.

След това в 69-ата Антон Недялков направи поредния си фирмен пробив отляво и намери Кешерю в наказателното поле между петима защитници, а нападателят не сбърка и направи 4:1.

Накрая в 73-ата минута Акинфеев събори Марселиньо в наказателното поле и с отговорността да изпълни отсъдената дузпа се нае отново Кешерю, който провря топката в десния за Акинфеев ъгъл, за да фиксира крайното 5:1.

В другия мач от групата "Еспаньол" и "Ференцварош" завършиха 1:1, а следващият мач на "Лудогорец" е в унгарската столица след две седмица.

Американският промоутър Боб Аръм похвали българския боксьор в тежка категория Кубрат Пулев. Той е главен организатор на следващия мач на Кобрата. 38-годишният софиянец ще кръстоса ръкавици с Райдъл Букър на 9 ноември във Фресно (САЩ). "Кубрат е толкова нахъсан за битка, че може да излезе за световната титла още днес - каза Аръм

Тв водещият Иван Христов се отдели от професионалната си половинка Андрей Арнаудов, за да отиде на пазар, видяха папараците на "България Днес". Макар хората да са свикнали, че двамата вървят в комплект, Иван се справя повече от прекрасно сам. Продуцентът напазарува за вкъщи само полезни неща, като плодове, яйца, мляко, и то без никакъв списък,

За пореден "майсторски" ремонт на улица сигнализира в социалните мрежи софиянец. На снимката ясно се вижда чисто ново парче асфалт върху съвсем малка част от незавършена за ремонт улица, което обаче грижливо е било