Крейзи Форстър изведе Крейзи Форест до 3:0 над "Ференцварош" в Будапеща

Героят Рафаел Форстър се радва на първия си гол. СНИМКА: РОЙТЕРС

След един луд-луд мач бразилецът Рафаел Форстър вкара два гола и изведе "Лудогорец" (на английски - Crazy Forrest) до една от най-знаменателните му победи в европейските клубни турнири.

Разградчани разбомбиха унгарския шампион "Ференцварош" с 3:0 и уверено водят класирането в групата, след като в първия кръг унищожиха водача в руското първенство ЦСКА (Москва) с 5:1 у дома.

По същото време московчани паднаха 0:2 у дома от "Еспаньол", което позволи на българския шампион да се дръпне с две точки на върха в класирането.

Джоди Лукоки откри резултата с гол светкавица още в 37-ата секунда, като се възползва от перфектен пробив и идеално центриране от лявото крило на Антон Недялков.

Защитникът на българския национален отбор отново изнесе страхотен мач и се очертава като главен фаворит в анкетата "Футболист на годината".

Страхотен мач изнесе и вратарят Пламен Илиев, който като че ли закри дискусията кой трябва да е титуляр в националния отбор на този пост.

Все пак героят на мача бе защитникът Рафаел Форстър - най-вече заради уникалното си попадение от пряк свободен удар от 30 метра в 40-ата минута.

Той вкара и за 3:0 през второто полувреме, когато българите бяха оставени с 10 души след втория жълт картон на Драгош Григоре малко преди почивката.

Попадението на Форстър в 64-ата минута дойде с глава след ъглов удар и като че ли отказа унгарците от надеждите им да вземат поне точка на собствения си стадион.

Това бе и първата загуба на легендарния "Фради" у дома от български отбор.

В следващите два кръга "Лудогорец" играе с "Еспаньол".

Победата донесе на българите чиста печалба от 570 000 евро.

“Ференцварош” - “Лудогорец” 0:3 (0:2). Голмайстори: Джоди Лукоки (1), Рафаел Форстър (40, 64). Съдия: Бартош Франковски (Полша). Жълти картони: Марсел Хайстер; Драгош Григоре, Джоди Лукоки. Червен картон: Драгош Григоре.

“Ференцварош”: Денеш Дибус, Герго Ловренчич, Миха Блажич, Абрахам Фримпонг, Марсел Хайстер, Давид Шигер (73-Николай Сигневич), Игор Харатин, Исаел да Силва, Токмак Нгуен, Олександър Зубков (80-Роланд Варга), Франк Боли (73-Михал Шкварка).

“Лудогорец”: Пламен Илиев, Сисиньо (69-Джордън Икоко), Драгош Григоре, Антон Недялков, Рафаел Форстър, Джоди Лукоки (57-Яцек Горалски), Абел Анисе, Стефан Баджи, Вандерсон, Марселиньо (46-Козмин Моци), Клаудиу Кешерю.