"Лудогорец" изравни загуба №1 в Европа, с 9 души падна 0:6 от "Еспаньол"

СНИМКА: РОЙТЕРС

"Лудогорец" изравни най-голямата си загуба в европейскиту турнири, като падна 0:6 от "Еспаньол" в Барселона в 4-ия кръг на груповата фаза на Лига Европа.

Предната и единствената такава загуба на разградчани с този резултат бе на 19 октомври 2016 г. в Лондон от "Арсенал", но в Шампионската лига.

Основите на разградската трагедия бяха заложени още в първия четвърт час - първо, Оскар Мелендо бе оставен сам някъде около точката на дузпата и откри резултата още в 4-ата минута, а 8 по-късно Форстър дръпна за фланелката откъсващ се играч на домакините и като последен в защитата бе изгонен.

Оттам нататък мачът приличаше повече на тренировка, в която единият отбор напада и вкарва, а другият се отбранява и получава голове.

Положението на българския шампион се влоши още повече в 36-ата минута, когато резултатът бе 2:0.

След удар извън наказателното поле топката попадна в ръката на Яцек Горалски, който бе в наказателното поле.

Френският съдия Льотисие свири дузпа и вдигна жълт картон на поляка, който се оказа втори. Така резултатът стана 3:0, а гостите останаха с 9 човека.

През второто полувреме единствената въпросителна бе колко попадения ще инкасират разградчани.

Благодарение на вратаря Пламен Илиев и на гредите испанците се спряха на 6, което поне не е исторически срам за "Лудогорец", а само изравнен такъв.

В другия мач от групата "Ференцварош" и ЦСКА (Москва) завършиха 0:0 в Будапеща, което бе и най-благоприятният резултат за българския първенец.

В следващия мач момчетата на Станислав Генчев гостуват на руснаците, а след това приемат унгарския шампион, така че шансовете да продължат са съвсем реални.

“ЕСПАНЬОЛ” (ИСП) - “ЛУДОГОРЕЦ” (БЪЛ) 6:0 (3:0). Голмайстори: Оскар Мелендо (4), Луис Лопес (19), Матиас Варгас (36-дузпа), Виктор Кампусано (52), Адриа Педроса (72), Факундо Ферейра (76). Съдия: Франсоа Льотисие. Жълти картони: Яцек Горалски, Джоди Лукоки. Червени картони: Рафаел Форстър, Яцек Горалски.

“ЕСПАНЬОЛ”: Диего Лопес, Дидак Вия, Фернандо Калеро, Бернардо Еспиноса (46-Адриа Педроса), Луис Лопес, Себастиан Корчиа, Естебан Гранеро, Пол Лосано, Оскар Мелендо (72-Ву Лей), Матиас Варгас, Виктор Кампусано (64-Факундо Ферейра).

“ЛУДОГОРЕЦ”: Пламен Илиев, Сисиньо, Рафаел Форстър, Георги Терзиев, Антон Недялков, Яцек Горалски, Стефан, Баджи, Марселиньо (21-Джордън Икоко), Джоди Лукоки, Вандерсон (77-Светослав Дяков), Клаудиу Кешерю (39-Абел Анисе).

Нападателят на "Барселона" Антоан Гризман (28) може да напусне клуба, съобщава каталунският вестник "Спорт". Френският национал не се чувствал щастлив в "Барселона" и е готов да си тръгне след края на сезона, твърди изданието. Въпреки спекулациите относно бъдещето му на "Камп Ноу" Гризу се закани, че ще даде всичко от себе си в тренировките

Психоложките Лилия Стефанова и Кети Вандова са използвали основно групова терапия в националния отбор. Преди това те са имали индивидуални разговори с всеки един от играчите. Двете психоложки бяха въвлечени в сексскандал от Николета Лозанова. Плеймейтката нарочи терапевтките, че са прекалено секси и ходят много разголени по време на лагери с

Селекционерът на Испания Роберт Морено е освободен и на негово място се завръща Луис Енрике. Лучо ще води Испания на Евро 2020. Енрике напусна преди пет месеца заради трагедията с болестта на дъщеря си, която почина през септември. Президентът на Испанската футболна федерация Луис Рубиалес даде пресконференция, на която официално потвърди новината