"Лудогорец" с шампионска победа над втория "Локо" (Пд)

"Лудогорец" почти реши всичко в първенството, като надви втория в класирането "Локо" (Пд) с 2:1. Така минималната му преднина сред кръга ще е 7 точки, ако "Левски" очаквано надвие "Царско село" в неделя.

"Локо" стартира вихрено и поведе с гол на Ален Ожболт в 12-ата минута. 3 по-късно обаче Марселиньо изравни с удар от границата на наказателното поле.

Мачът бе решен от фатална грешка на Алмейда, който върна топката към вратаря в краката на Кешерю и румънецът изведе Лукоки на празна врата.

"Локо" удари и греда чрез Георги Илиев, а в 69-ата минута не получи чиста дузпа, която бе подмината от Драгомир Драганов след нарушение на Сисиньо срещу Томашевич. След това сгреши и помощника на Драганов, който отмени чист гол на Моци за несъществуваща засада.