"Лудогорец" удържа 1:1 в Москва, трябва му поне равен срещу "Ференцварош"

СНИМКА: РОЙТЕРС

Българският шампион в последните 8 години "Лудогорец" удържа престижно равенството 1:1 в Москва срещу един от най-популярните руски отбори - ЦСКА.

Клаудиу Кешерю откри резултата в мача от група Н на Лига Европа след изящна комбинация в 55-ата минута, като асистенцията беше на Вандерсон.

За съжаление гостите не удържаха дълго резултата, който при определено развитие на другия мач в групата ("Ференцварош" - "Еспаньол") можеше дори да ги класира предсрочно за 1/16-финалите напролет.

Младата надежда на руския футбол Фьодор Чалов обаче успя да изравни за ЦСКА в 76-ата минута.

Домакините се хвърлиха с всички сили в атака и пропуснаха няколко остри контри от българския шампион, при които обаче Джоди Лукоки не успя да се ориентира по най-добрия начин.

В другия мач след уникална драма "Ференцварош" и "Еспаньол" завършиха 2:2.

След разменени голове през първото полувреме унгарците вкараха за 2:1 от дузпа в първата минута на добавеното време.

В 94-ата Чивич от "Ференцварош" беше изгонен, а след още 120 секунди Дардер от гостите се разписа за 2:2.

Това означава, че в последния мач в Разград на "Лудогорец" му стига равен, за да продължи в плейофите.

ЦСКА (М, Рус) - “Лудогорец” (Бъл) 1:1 (0:0). Голмайстори: Чалов (75); Кешерю (55). Съдия: Якоб Кехлет (Дания). Жълти катони: Чалов; Кешерю, Анисе.

ЦСКА: Акинфеев, Фернандес, Карпов (76-Бийол), Дивеев, Магнусон, Кучаев (55-Дзагоев), Бистрович, Влашич, Обляков, Чалов, Сигурдсон (64-Ахметов).

“Лудогорец”: Илиев, Сисиньо, Григоре, Терзиев, Недялков, Марселиньо (77-Дяков), Баджи, Анисе, Вандерсон (81-Чибота), Кешерю (87-Свирчок), Лукоки.