"Лудогорец" удържа 1:1 в Москва, трябва му поне равен срещу "Ференцварош"

СНИМКА: РОЙТЕРС

Българският шампион в последните 8 години "Лудогорец" удържа престижно равенството 1:1 в Москва срещу един от най-популярните руски отбори - ЦСКА.

Клаудиу Кешерю откри резултата в мача от група Н на Лига Европа след изящна комбинация в 55-ата минута, като асистенцията беше на Вандерсон.

За съжаление гостите не удържаха дълго резултата, който при определено развитие на другия мач в групата ("Ференцварош" - "Еспаньол") можеше дори да ги класира предсрочно за 1/16-финалите напролет.

Младата надежда на руския футбол Фьодор Чалов обаче успя да изравни за ЦСКА в 76-ата минута.

Домакините се хвърлиха с всички сили в атака и пропуснаха няколко остри контри от българския шампион, при които обаче Джоди Лукоки не успя да се ориентира по най-добрия начин.

В другия мач след уникална драма "Ференцварош" и "Еспаньол" завършиха 2:2.

След разменени голове през първото полувреме унгарците вкараха за 2:1 от дузпа в първата минута на добавеното време.

В 94-ата Чивич от "Ференцварош" беше изгонен, а след още 120 секунди Дардер от гостите се разписа за 2:2.

Това означава, че в последния мач в Разград на "Лудогорец" му стига равен, за да продължи в плейофите.

ЦСКА (М, Рус) - “Лудогорец” (Бъл) 1:1 (0:0). Голмайстори: Чалов (75); Кешерю (55). Съдия: Якоб Кехлет (Дания). Жълти катони: Чалов; Кешерю, Анисе.

ЦСКА: Акинфеев, Фернандес, Карпов (76-Бийол), Дивеев, Магнусон, Кучаев (55-Дзагоев), Бистрович, Влашич, Обляков, Чалов, Сигурдсон (64-Ахметов).

“Лудогорец”: Илиев, Сисиньо, Григоре, Терзиев, Недялков, Марселиньо (77-Дяков), Баджи, Анисе, Вандерсон (81-Чибота), Кешерю (87-Свирчок), Лукоки.

Символът на културното министерство през 2013 г. - ексминистър Владо Пенев и секссимволът на родния театър Захари Бахаров са неразделни. Двамата въпреки разликата в годините са близки приятели и отново бяха засечени рамо до рамо до Народния театър от топпапараците на "България Днес". Веселата компания дори се запъти на обяд след репетиции

"Това са пълни глупости. Убедени сме, че смъртта му е инсценирана, за да се измъкне с парите ни", нервно коментираха на 25 юни 2007 г. пред медиите известни родни бизнесмени. Повод за изявленията им е новината за смъртта на подвизаващия се с две самоличности като Емил Коен и Емил Бояджиев скандален бизнесмен и шеф на баскетболния ЦСКА

Големият кораб с много товар. Така коментираха столичани, извръщайки се вчера след естрадната легенда Силвия Кацарова на улицата. Топпапараците на "България Днес" изловиха изпълнителката на "Големият кораб", натоварена като танкер с покупки в няколко торби през рамо. Легендата дори успяваше и да урежда делови ангажименти по телефона