“Българският” “Вердер” спря серия от 8 мача без победа

Снимка: туитър на "Вердер"

“Вердер”, част от който са Илия Груев - баща и син, прекъсна лошата си серия от 8 мача без победа в Бундеслигата.

Тимът от Бремен се пребори за победа с 3:2 при гостуването си на “Волфсбург” в среща от 13-ия кръг. Груев-старши е помощник в щаба на треньора Флориан Кофелт, а синът му е част от състава за този сезон.

Преди мача във Волфсбург “Вердер” бе победил за последно на 14 септември - 2:1 над “Унион” в Берлин. Последваха 5 равенства и 3 загуби. С победата над “вълците” тимът на Груеви се изкачи на 12-а позиция във временното класиране.

19-годишният Илия не бе в групата за мача. Халфът игра за втория състав, който спечели с 3:1 срещу “Холщайн II” домакинството си в северната регионална лига (4-о ниво на футбола в Германия).