След 38 години "Ливърпул" и "Фламенго" пак в битка за световния връх

Победният гол на Фирмино СНИМКА: РОЙТЕРС

След 38 години "Ливърпул" и "Фламенко" отново ще трябва да дадат отговор кой е най-добрият клубен отбор в света.

В сряда англичаните победиха трудно 2:1 мексиканския "Монтерей" и се класираха на финала, който ще се играе в събота в катарската столица Доха.

Там ги очаква бразилският тим, който ден по-рано се наложи с 3:1 над саудитския "Ал Хилал".

В турнира, който е под егидата на ФИФА и носи гордото име световно клубно първенство, играят победителите във всички шампионски континентални турнири.

"Ливърпул" откри срещу мексиканците още в 12-ата минута чрез Наби Кейта, изведен прекрасно от Мохамед Салах.

Египтянинът организира и атаката, довела до победния гол, вкаран от резервата Фирмино, като асистенцията беше на друг футболист, останал извън титулярния състав - Тренд Александър-Арнолд.

Между двете попадения за "Монтерей" се разписа аржентинецът Рохелио Фунес в 14-ата минута.

Треньорът на мексиканците Мохамед, известен с прякора си Турчина, искаше втори жълт картон за Джо Гомес за игра с ръка, но не успя да убеди чилийския съдия.

Наставникът на "Ливърпул" Юрген Клоп пък започна да го дразни с изплезен език, след което и двамата получиха жълти картони.

"Червените" от града на "Бийтълс" и Фламенго се срещат за втори път в подобен мач след двубоя за Междуконтиненталната купа през 1981 г. в Токио.

Тогава "Ливърпул+ е фаворит след като печели купата на европейските шампиони след 1:0 във финала над "Реал" (Мадрид), като преди това е отстранил българския ЦСКА с 5:1 и 1:0 в 1/8-финала.

"Фламенго" обаче буквално разбива англичаните, като крайното 3:0 е най-малкото, с което се отървават играчите на легендарния Боб Пейсли.

Два гола нанизва централният нападател Нунес, а един между тях е дело на халфа Адилио, като и трите са през първото полувреме.

Над всички обаче е легендата Артур Антунес Коимбра, известен с прякора си Зико.

Именно на него организаторите връчват ключ от чисто нова тойота, която се дава на най-добрия играч в мача.

По традиция Зико продава колата и разделя парите със съотборниците си.

Бившата забивка на звездата на "Ювентус" Пауло Дибала - Джиневра Ламбручи, отново е щастлива в обятията на футболист. От известно време тя е с младия нападател на "Рома" Мирко Антонучи, който в момента играе под наем във "Витория" (Сетубал). Връзката им се развива мълниеносно. Двамата са заедно от няколко месеца, но вече са сгодени

Домът на бившата съпруга на нападателя на "Барса" Артуро Видал - Мария Тереза Матус в катакалунската столица бе обран. Крадците я атакували в събота следобед. В нея моделката живее с трите си деца от брака й с футболиста. По това време Матус и наследниците й се наслаждавали на почивката си в Дубай. Обирджиите явно били наясно с факта

Бай, бай, "Челси"! Легендарният полузащитник на "Байерн" и германския национален отбор Лотар Матеус погребва "Челси" с унищожително изказване в навечерието на битката в Шампионска лига. Баварците гостуват на "Стамфорд бридж" в Лондон тази вечер от 22 ч. "Байерн" е големият фаворит в мачовете срещу "сините" - категоричен е Матеус пред вестник