„Дунав“ търси съперници за контроли

СНИМКИ: Авторът

Отборът на „Дунав“, който по финансови причини се отказа от лагера в Турция и се готви в Русе, търси отчаяно съперници за контроли, призна треньорът Людмил Киров.

„Драконите“ спечелиха категорично първия си приятелски мач срещу „Локомотив“ ГО с 3:0. След няколко пропилени възможности за гол с неточни пасове или удари се стигна до 24-ата минута, когато след корнер Михаил Милчев свали с глава за непокрития Щерев, а той просто отклони за 1:0. В 38-та минута новото попълнение Митко Митков реализира красив гол за домакините след пробив отдясно и шут с левия крак в далечния ъгъл на вратаря Василев.

След почивката, в 57-мата минута, с хубав удар от средна дистанция, се разписа и Юлиан Ненов. В петък централният нападател на „Витоша“ Бистрица Григор Долапчиев стана четвъртото зимно попълнение в състава на Людмил Киров след като към отбора вече се присъединиха Петко Цанков, Юлиан Ненов и Митко Митков. Той подписа за 18 месеца и ще може да вземе участие в следващите контролни срещи на тима. „Драконите“ ще играят срещу „Литекс“ и „Ботев“ Гълъбово съответно на 29 януари в Русе и на 05 февруари в Мъглиж.

„Доволен съм, че всички поискани от мен футболисти са вече в състава. В понеделник се очаква и защитник. Ще дойде и вратарят Хуго Гамейро, отборът ни ще става все по-силен, на 80% вече сме готови“, каза Киров. Той обаче отчаяно търси съперници за още контроли. „Повечето отбори, които не са в Турция, са си направили програмата за приятелски мачове още от миналата година. Ние ще продължим да се готвим в Русе, доволен съм от условията на нашата база, лошото е, че няма срещу кого да играем контроли. Аз бих искал да имаме мачове през ден, а имаме само три уговорени“, призна Киров. Той е много доволен от играта на „Дунав“ в мача срещу „Локо“ ГО и се надява момчетата му да продължат така и занапред.

Малки и големи кукери прогониха злите сили в Елин Пелин. Групи от общинското градче и близките села Лесново и Ноевци бяха сред най-атрактивните участници в събитието, събрало хиляди зрители в слънчевия февруарски уикенд. Четвъртото издание на кукерския фестивал събра на едно място над 1800 участници

Сценаристът Христина Апостолова си направи музикална разходка в столицата, видяха папараците на "България Днес". Съпругата на Евтим Милошев сложи тапите в ушите, усили любимата си песен и започна да крачи по-смело и в по-добро настроение по софийските улици. СНИМКИ: БЪЛГАРИЯ

С черни очила, клюмнала шапка, съвсем неглиже и с любимото куче се разхожда из центъра на столицата Ники Илиев, видя зоркото око на "България Днес". Актьорът видимо е позаслабнал и с немалко бели косми на брадата. Къде отиде онзи красавец, мечта за немалко