"Левски" спечели и третата си контрола в Турция (Видео)

Узбек опитва да спре “синия” юноша Марин Петков. Снимка: фейсбук на "Левски"

“Левски” продължи с победния си ход в контролите от подготвителния лагер в Турция.

На едно от игрищата в курорта Алания столичани удариха 4:1 националния тим на Узбекистан до 19 г.

Старши треньорът Петър Хубчев заложи в титулярния състав на юноши и футболисти, които бяха записали по-кратко участие в предишните 2 спаринга в южната ни съседка.

Офанзивният талант от школата на “Герена” Мартин Петков откри резултата още в 4-ата минута. До края на първата част крилото Здравко Димитров, ганаецът Насиру Мохамед и 16-годишният Марин Петков се разписаха, за да поведе “Левски” с 4:0. Вратарят на домакините пък спаси удари на Илия Юруков и португалеца Филипе Нашименто.

Хашимов вкара почетно за юношите на Узбекистан в 53-ата мин.

През втората част Янис Каргас, Франко Мазурек, Стайн Спиерингс и Найджъл Робърта влязоха в игра за “Левски”.

В заключителните минути двата тима си размениха по няколко опасни положения, но до нови голове не се стигна.

“Доволни сме от момчетата. Дадохме шанс на двама на 16 и двама на 17 г. Никога не сме играли в този състав, знаехме, че ще допуснем положения пред нашата врата. Можехме да вкараме още голове през първата част.

От всички, които са тук на лагера, сме доволни и нямаме никакви забележки. Ще се радвам стадионът да е пълен за двубоя с ЦСКА. Надявам се да стане добър мач. Има още няколко дни, ще тренираме и ще видим с какъв състав ще играем”, каза след контролата един от помощниците на Хубчев - Георги Донков.

Доверието към ВАР, меко казано, се разклати в Италия и предизвика гневни реакции, след като цели три гола на Алваро Мората във вратата на "Барселона" бяха отменени. В мач от груповата фаза в Шампионската лига каталунците победиха като гост "Ювентус" с 2:0 с голове на Дембеле и Меси. Мората записа хеттрик от отменени голове от позиция на засада

Арсен Венгер, който в момента работи като директор в отдела за развитие на футбола във ФИФА, се обяви против създаването на Европейска суперлига. Според легендарния мениджър на "Арсенал" подобен турнир би заличил английската Висша лига. "Висшата лига сега има превъзходство пред останалите първенства в Европа - коментира Венгер

Щатният досега изпълнител на дузпи в "Челси" Жоржиньо най-вероятно ще бъде лишен от тази привилегия. За това намекна мениджърът Франк Лампард след успеха с 4:0 при гостуването на "Краснодар". Италианският национал пропусна наказателен удар в в 14-ата минута, като това му се случва за втори път от началото на сезона