Фантастична Милена направи чудото - ще кара масов старт на световното

Милена Тодорова Снимка: туитър на IBU

Нещо, което преди началото на световното първенство по биатлон звучеше като чудо, постигна Милена Тодорова.

Момичето от Троян се представи фантастично и в 3-ия индивидуален старт в Антхолц-Антерселва.

В дългата дисциплина на 15 км чаровната Милена направи 2 грешки във втората стрелба, а в останалите 3 свали всички мишени. С 2 наказателни минути и добро бягане българката се нареди на 17-о място в крайното класиране.

Освен че с това тя записа нов личен връх в женския биатлон, Тодорова стигна и до чудото - заслужи място в масовия старт на 12,5 км в неделя. В елитната дисциплина ще участват 30-те най-добри биатлонистки в света към момента. И една от тях е българка.

Милена попадна сред най-силните след 27-ото място в спринта, 18-ото в преследването и 17-ото в индивидуалния старт в Антхолц-Антерселва. С тези класирания тя натрупа 61 т. за световната купа.

С тях Тодорова е 6-а в групата на биатлонистките, които намират място в масовия старт на световното благодарение на представянето си на шампионата.

Сред тях не са медалистките. Те и първите 15 в класирането за световната купа са останалите 2 групи за елитната дисциплина. Ако има медалистки, които не са в топ 15, те изяждат от 15-те места за състезателки, които са натрупали най-много точки на световното. В случая те са 3.

Така Милена ще е с №24 в масовия старт. А тя пристигна в Италия с 39-о място като най-предно класиране при жените. Тодорова го зае в дългата дисциплина при старта на сезона за световната купа в Йостерсунд (Шв).

То ѝ донесе първи 2 т. за генералното класиране в кариерата. Преди Антхолц-Антерселва Тодорова спечели 3 медала от световното за девойки.

За последно българка кара в масов старт на световното в ПьонгЧанг (Реп. Корея) през 2009 г. Павилна Филипова завърши 22-а в него.

В дългата дисциплина в Антхолц-Антерселва още една българка постигна личен връх в кариерата. Даниела Кадева също направи 2 грешки и се нареди 36-а. Така тя спечели първи 5 т. за световната купа. С 4 пропуска Дафинка Коева е 65-а.

За кеф на домакините титлата спечели италианката Доротея Вирер.

На предсрочно освобождавене от затвора се надява касапинът от Джебел Мерт Мехмед. Той се прочу като Кървавия Мерт, след като уби 24-годишната Джейлян Юсуф и дъщеричката й Джейда, на 7 г. Тази версия се носи от известно време в малкото родопско градче, което бе разтърсено от новината за бруталното престъпление рано сутринта на 22 април 2014 г

За постоянно в ареста остава зловещата имотна измамничка Мария Спасова, става ясно от решението на апелативния спецсъд. Според магистратите ширещата се епидемия от коронавирус не е достатъчно основание съпругата на циганския барон Игнат Бенков-Начо да се прибере вкъщи. На Спасова са осигурени всички предпазни мерки

Катрин Тасева е едно от „златните момичета“ на България. Започва да тренира гимнастика още на 3 години. Дебютира в състезания при жените през 2015-а. Пробивът й на световно ниво е две години по-късно. Тогава печели първия си медал в многобоя от състезание за Световната купа – бронз в Ташкент. От тогава е в елита на художествената гимнастика