Голяма драма в "Колодрума"! "Марица" потопи с 3:2 и руския гранд "Уралочка"

Маричанки изиграха силен мач срещу руския гранд "Уралочка" (Екатеринбург) и заслужиха победата. Снимки: Руслан Йорданов

Пловдив отново няма да спи тази нощ, след гръмка победа на волейболните си любимки!  "Марица" измъкна драматична победа с 3:2 над руския гранд "Уралочка" (Екатеринбург) в последния си мач от груповата фаза на Шампионската лига в Пловдив днес.

Мачът се реши с инфарктен 30-минутен тайбрек и продължи близо два часа и половина, за огромно удоволствие на пълните трибуни в спортна зала "Колодрума". Над 4000 фенове драха неистово гърла за успеха на нашите шампионки, които взеха първия гейм с 25 :19 само за 21 минути.

После обаче малко се поотпуснаха и вместо да удвоят резултата, допуснаха изравняване за 1:1. Гостенките от Екатеринбург показаха железни нерви и се върнаха в мача с 25:21, след още 26 минути игра.

Нашите пак дръпнаха в третия гейм след 25:17 за голямо шоу на публиката. Третата част продължи точно 23 минути и всички предвкусваха успеха.

Над 4000 зрители по трибуните в зала "Колодрума" изпаднаха в екстаз в очакване на победата. Гостенките от "Уралочка" (Екатеринбург) обаче показаха защо са европейски гранд тим и вместо да се огънат, аристократично изравниха за 2:2! Рускините изненадващо взеха четвъртия гейм с 25:22 след 33 минути игра.
Залата в "Колодрума" отново завря и закипя в решителния тайбрек!  Нашите момичета дръпнаха с 11:9 в петата част, но гостенките изравниха за 14:14 и 18:18. Под мощната подкрепа на многобройните си фенове, пловдивчанки затвориха гейма с 20:18, а с това изковаха и победата в си в мача!
Трети пореден успех на "Марица" в Шампионската лига!
Спортен Пловдив ликува! Феновете отново няма да спят тази нощ!

Голяма драма в

Кметът на Пловдив Здравко Димитров спази традицията и подкрепи волейболната
Кметът на Пловдив Здравко Димитров спази традицията и подкрепи волейболната "Марица" в Шампионската лигата.

Зико тази вечер отново бе на
Зико тази вечер отново бе на "Колодрума" и стиска палци за маричанки.

Да вдигнем самолета, пардон, имунитета. В тази ситуация изловиха топпапараците на "България Днес" шефа на новините на Би Ти Ви Венелин Петков. В столичен супермаркет Петков натовари пазарската количка само с пресни плодове и зеленчуци. Тв звездата през цялото време бе с маска, въпреки че около него нямаше други клиенти

Арти е върната в природата, построиха й истинско жилище Иво АНГЕЛОВ Женски язовец изненадващо беше открит в строеж в центъра на София. Стресираното животно няколко дни е живяло сред прахоляк и бетон, преди да бъде спасено и върнато обратно в природата. "Когато получихме сигнала за язовец в огромен строеж, направо не повярвахме

Проф. Герджиков също ще се хвърли в бодиарта Надя Панкова Коронавирусът ще изгрее върху едно от най-изваяните тела на България. Художникът и майстор на бодиарта Иван Яхнаджиев ще изрисува символа на най-известната болест на света върху гърба на красивата ММА-шампионка Изабел Христова. На изложбата "АнтивирусНо" в сряда в столицата