"Берое" отнесе с 2:0 "Локо"(Пд), Мартин Камбуров с юбилеен 230-ти гол в елита

Митко Илиев пропусна да вкара за Локо в 64-ата минута.

"Берое" отнесе с 2:0 неуверен "Локомотив" (Пловдив) в първия мач от 23-ия кръг на Първа лига днес. Гаюс Макоута и Мартин Камбуров донесоха успеха на домакините в дербито на Тракия. Второто попадение на 39-годишния пловдивчанин бе юбилейно за него - 230-то в българския футболен елит!
Двубоят премина под диктовката на старозагорци, които излязоха мотивирани за реванш за тежката си загуба с 0:3 в Пловдив през есента. Те се хвърлиха здраво за победата, а противно на очакванията пловдивчани изглеждаха доста плахи и колебливи, особено в защита.
Още в 8-ата минута Локо (Пд) можеше да вкара, но удар на Анте Аралица бе блокиран от вратаря Душан Перниш. В 16-ата минута реферът Драгомир Драганов не видя дузпа за игра с ръка в пеналта на Момчил Цветанов. 3 минути по-късно удар с глава на Алиун Фал бе спасен от Илко Пиргов.
Гаюс Макоута откри резултата с фамозен гол в 36-та минута. Африканецът отправи силен удар от 25 метра, топката удари напречната греда и влетя неспасяемо в мрежата на Пиргов.

Дежурният голаджия Мартин Камбуров удвои от дузпа 4 минути по-късно и така наказа бившия си отбор. Пеналта бе отсъден за спорно нарушение на Илко Пиргов срещу Алуин Фал.
Старши треньорът на "Локомотив" Бурно Акрапович се ядоса на играта в защита на своите. Веднага след гола на Камбуров той смени Бирсент Карагарен, който отстъпи мястото си на младока Николай Николаев, но и това не промени нещата.

През второто полувреме играта се кротна и до нов гол не се стигна.
В 64-ата минута капитанът на Локо (Пд) Митко Илиев пропусна да вкара, като за малко се размина с топката на метър от голлинията.

Стартови състави:

"Берое": Душан Перниш, Теди Мезаг, Александър Цветков, Мартин Камбуров, Гаюн Макоута, Алиун Фал, Ибрахима Конте, Стив Фуртадо, Георги Ангелов, Крум Стоянов, Ахмед Тоуба

"Локомотив": Илко Пиргов, Акинсола Акиниеми, Лукас Масоеро, Дейвид Малембана, Диниш Алмейда, Парвиз Умарбаев, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Анте Аралица, Димитър Илиев.

Никол Шерцингер работи за бебе с ръгбиста Том Еванс. Това разкрива приятел на двойката пред английските таблоиди. Бившето гадже на Григор Димитров е заедно с Том от около една година. 42-годишната певица все още не е ставала майка и в последно време сериозно се замисля за създаване на семейство. Близки на двойката дори твърдят

Певицата разбира мерките, но е категорична - браншът трябва да бъде подкрепен "Не може да ни оставят без никаква финансова помощ!" С тези думи ДесиСлава изрази безрезервната си подкрепа към всичките си колеги, както и към всички над 150 хил души, заети в бранша,които остават без работа след затварянето на нощните заведения

"Левски" ще стартира следващия сезон така, както завършва този - с осакатен отбор. Причината е, че в момента никой не мисли за селекция на "Герена", научи "България Днес". Повечето тимове вече си осигуриха по няколко нови попълнения. "Сините" имат по-важни неща за решаване - борят се за своето оцеляване