Русе, Бургас и Варна с най-много медали на олимпийския младежки фестивал в Албена

https://www.24chasa.bg/sport/article/8772129 www.24chasa.bg

Младите спортни таланти на Русе, Бургас и Варна си тръгнаха с най-много отличия от завършилия днес в курортен комплекс Албена Олимпийски младежки летен фестивал. Форумът се организира от Български олимпийски комитет за 13-а поредна година и в него това лято участваха 412 млади таланти, родени между 2002 и 2006 г.

С две титли се отличи плувкинята от Варна Росина Тодорова, която грабна златото на 100 м свободен стил и на 100 м гръб.

Варненци доминираха и в плажния волейбол, във финала при девойките Дарина Киндова и Мария Игнатова надделяха над Анония Николова и София Гаврилова с 21:18, 21:18 т., а в мача за титлата при юношите Кристиян Димитров и Георги Бинев победиха двойката Кристиян Станев/Симеон Разсолков с 21:14, 21:14 т.

Много оспорвано преминаха срещите в баскетбола 3х3. При девойките Дунав Русе заслужи златото, след като във финала надделя над Черно море Одесос с 10:5 т., със същия резултат при юношите Черно море Тича се наложи в последния двубой от турнира над Варна 1.

Пълно превъзходство в надпреварата по тенис на маса записаха девойките на Две могили, окупирали първите три места в крайното класиране. При юношите Ерен Бекир спечели поредната купа в богата откъм младежки отличия витрина на СК Стоянстрой Пловдив.

Във футбола шампиони станаха играчите на Шумен, записали три победи: срещу Дунав и Спартак с по 2:1 и срещу аутсайдера Одесос с 5:1. Среброто бе за Дунав, а бронзът за тима на Шумен.

Изключително оспорвано преминаха надпреварите в бадминтона, където при юношите на двойки триумфира тандемът Александър Цицелков от БК Ал. Янева-НСА София и Стефан Заиров от БК Арда Кърджали, а при девойките титлата грабнаха Калояна Налбантова от Виктори БК София и Мария Бояджиева от СК Бадминтон Русе.

В атлетическия крос по алеите на курортен комплекс Албена най-добре се представиха бегачите от СКЛА Шун Шумен, СКЛА Чери Варна и СКЛА Нови Нови пазар, СКЛА Левски София и СКЛА Дунав Русе.

На тържественото закриване участниците бяха поздравени от Анатоли Илиев – дългогодишен организатор на фестивала, който благодари за емоционалните мигове по спортните арени и пожела много здраве и весела ваканция на всички. Призьорите бяха наградени още от Денис Тахиров – представител на Албена Ад, Ани Монева – треньорка по плуване, Тихомир Стоянов – заслужил деятел на баскетбола и др.

Надпреварите се състояха в първокласните и отлично подготвени спортни арени на комплекса, който през миналата година стана първият в историята, удостоен от Асоциацията на европейските градове и столици на спорта (ACES Europa) с титлата „Европейски курорт на спорта“. Това лято състезанията бяха в 7 вида спорт, като за първи път имаше турнири по бадминтон.

По традиция фестивалът на БОК е под мотото "Да открием олимпийските надежди на България“. От основаването си досега тези състезания са били първо сериозно изпитание за много български спортни надежди, по-късно утвърдили се в националните отбори, участвали в младежки олимпийски игри, а част от тях вече и на олимпийски игри. Целта на фестивала е да допринася за популяризирането на основните идеали, принципи и ценности
на олимпизма и разпространяването им сред младото поколение, както и да даде възможност за изява на младите спортни таланти.

Ето всички призьори на Олимпийски младежки фестивал Албена 2020:

Бадминтон
Девойки двойки: Калояна Налбантова от Виктори БК София и Мария Бояджиева
от СК Бадминтон Русе, Калина Балканска от СК Бадминтон Русе и Цвети
Катерова от СК Бадминтон Стара Загора, Демитра Атанасова от СК Ракетлон
Варна и Цветелина Попиванова от КФВС Атлет;
Юноши двойки: Александър Цицелков от БК Ал. Янева-НСА София и Стефан
Заиров от БК Арда Кърджали, Владимир Щерев СК Ракетлон Варна и Станимир
Терзиев КВФС Атлет, Георги Катеров СК Бадминтон Стара Загора и Стилян
Стаменов СК Ракетлон Варна.

Баскетбол 3х3
Девойки: Дунав Русе 2, Черно море Одесос 1, Варна 2;
Юноши: Черно море Тича 2, Варна 1, Дунав Русе 2.

Лека атлетика крос
Момичета родени 2002-2003 г.: Светлозара Грозданова СКЛА Левски София,
Никол Димитрова СКЛА Шун Шумен, Виктория Райчева СКЛА Нови Нови пазар;
родени 2004-2005 г.: Мария Ташева СКЛА Шун Шумен, Валентина Илиева СКЛА
Нови Нови пазар, Валентина Иванова СКЛА Шун Шумен; родени 2006-2007 г.:
Аделина Павлова СКЛА Шун Шумен, Вероника Миткова СКЛА Чери Варна, Весела
Тончева СКЛА Левски София;
Момчета родени 2002-2003 г.: Найден Петров СКЛА Шун Шумен, Цветан
Цветков СКЛА Шун Шумен, Явор Янков СКЛА Нови Нови пазар; родени
2004-2005 г.: Станислав Радоев СКЛА Чери Варна, Еркан Закир СКЛА Шун
Шумен, Огнян Димитров СКЛА Левски София; родени 2006-2007 г.: Руслан
Янев СКЛА Чери Варна, Даниел Ангелов СКЛА Дунав Русе, Валентин Маринов
СКЛА Дунав Русе.

Плажен волейбол
Девойки: Дарина Киндова и Мария Игнатова (Перун), Анония Николова и
София Гаврилова (Перун), Владислава Димитрова и Александра Крумова
(Русе);
Юноши Кристиян Димитров и Георги Бинев( Черно море 1), Кристиян Станев и
Симеон Разсолков (Черно море 2), Ясен Станев и Александър Цанев (Черно
море 3).

Плуване
Девойки: 100 м св. стил: Росина Тодорова (Варна), Мариета Жекова (Варна)
Радостина Кечукова (Русе); 100 м бруст: Тея Николова (Варна), Валентина
Радева (Варна), Ева Бербенкова (Варна); 100 м гръб: Росина Тодорова
(Варна), Емелия Береговая (Бургас), Славомира Дякова (Варна); 100 м
бътерфлай: Емилия Береговая (Бургас), Радостина Кечукова (Русе), Ясна
Бербенкова (Варна); 100 м събетано: Тея Николова (Варна), Мариета Жекова
(Варна), Ева Бербенкова (Варна).
Юноши: 100 м св. стил: Илиян Илиев (Русе), Михаил Денев (Русе), Никола
Караиванов (Варна); 100 м бруст: Атанас Георгиев (Бургас), Александър
Милев (Бургас), Тони Анастасов (Русе); 100 м гръб: Валентин Филипов
(Варна), Станислав Стоичков (Варна), Христомир Георгиев (Русе); 100 м
бътерфлай: Михаил Денев (Русе), Никола Караиванов(Варна), Виктор Попов
(Русе); 100 м съчетано: Ясен Бонев (Варна), Илиян Илиев (Русе), Валентин
Филипов (Варна).

Тенис на маса
Девойки: Ивет Илиева (Две могили), Мирослава Андронова (Две могили),
Дамла Хасанова (Две могили);
Юноши: Ерен Бекир (Стоянстрой Пловдив), Георги Гогов (Металик Перник),
Георги Ефтимов (Стоянстрой Пловдив).

Футбол
Юноши: Шумен 2017, Дунав, Спартак 1918

ПОСЛЕДНО ОТ последно от 24 Часа

Надя Панкова Използването на дезинфектанти по време на коронаистерията е намалило с 50% проявите на други заразни болести извън COVID-19. Това обяви вчера доц. д-р Ангел Кунчев на първия уебинар, организиран по темата коронавирус съвместно с Националната пациентска организация и БЧК. "Докато няма лекарство или ваксина

С маска от собствената си кола излиза бившата депутатка от НДСВ Антония Първанова, видя зоркото око на "България Днес". За да свърши свои делови ангажименти, тя залага на лятна визия. Въпреки критиките, които имаше към мерките заради вируса, Първанова стриктно ги спазва. СНИМКИ: "България

Нищожен шанс да си събере глобите от близо 40 млн. лева заради аферата с "Мини Бобов дол" има държавата, показа проверка на "България Днес". С решение на спецализирания наказателен съд огромните санкции трябва да се платят от бившия министър на икономиката и енергетиката Румен Овчеров и ексшефа на държавните мини Пламен Евтимов