Хей, чуй, ЦСКА, 2:0 - 2:2

Снимки: Николай Литов

ЦСКА завърши наравно 2:2 в гостуването си срещу новия отбор в Първа лига ЦСКА 1948 след като губеше в резултата с 0:2.

Опитните Мартин Камбуров и Даниел Младенов шокираха фаворита с голове в 19-ата и 33- ата минути.

Гостите владееха повече топката и да създават положения, но не успяха да ги оползотворят.

Камбуров открива резултата в първия в история мач на ЦСКА срещу ЦСКА.

Игралият на много високо ниво млад талант на ЦСКА Валентин Антов обаче се разписа в добавеното време на първата част и върна интригата в мача.

Даниел Младенов прави 2:0 за новака в Първа лига.

Присъстващите на стадиона запалянковци дори се сетиха за изместното скандиране "Хей, чуй, ЦСКА, 2:0 - 3:2", което щеше да е вярно за който и да е от двата отбора, стига да беше спечелил с този резултат.

Антов намалява преднината за едното ЦСКА.

Отборът на Стамен Белчев, в който бяха и новите попълнения Матей, Санхаре и Юга, успя да изравни още 7 минути след началото на второто полувреме. Голмайстор беше нападателят на "армейците" Али Соу, който в 52 - ата минута се пребори с един бранител на домакините и направи резултата 2:2.

Голът на Али Соу, който фиксира крайния резултат.

След това гостите осъществиха масиран натиск пред вратата на Даниел Наумов. Пропуски направиха Соу, Тиаго и Енрике Рафаел.

ЦСКА осъществяваше висока преса, която видимо затрудняваше противника. ФК ЦСКА 1948 грешеше много от пасовете си пред своите около 30 фенове във сектор "А" на националния стадион в дъждовната петък вечер.

В последните минути домакините на няколко пъти опитаха контраатаки, но те не доведоха до нищо и двата тима взеха по 1 точка в първия мач от новия сезон в българското първенство.