"Интер" на 1/2-финал в Лига Европа

Ромелу Лукаку вкара в 9-и последователен мач за Лига Европа и с неговия гол "Интер" е на 1/2-финал. СНИМКА: РОЙТЕРС

Италианският "Интер" (Милано) се класира на 1/2-финал в Лига Европа, след като победи с 2:1 "Байер" (Леверкузен) във финалната осмица на турнира. В първия елиминационен тур точно "Интер" приключи надеждите на "Лудогорец".

Николо Барела отри в 15-ата минута, а в 21-ата минута Ромелу Лукаку направи 2:0 на празния стадион в Дюселдорф.

С това белгийският национал стана първият играч в историята с попадения в 9 последователни мача за Лига Европа, както и в 6 поредни в евротурнирите за "Интер".

Кай Хаверц намали в 24-ата. Испанският рефер Карлос дел Серо Гранде пък отмени две дузпи за италианците след консултации с видеоарбитрите.

"Интер" е на 1/2-финал за първи път от 2010 година, когато в крайна сметка спечели турнира.

Три часа и 5 минути отне на русенеца Пламен Атанасов да покори връх Шипка... на ръце. Младежът изкачи с длани 885 стъпала като целта му е да постави световен рекорд. От години Пламен Атанасов се занимава активно с уличен фитнес, като има редица медали у нас и зад граница. Атанасов публикува видео с постижението си, от което се вижда

На излизане от аптеката улови кака Лара "България Днес". "Въоръжена" с маска и тъмни очила, водещата на култовото детско предаване "Милион и едно желания" направи впечатление с още по-късата си коса, която направо си бие на момчешка прическа. Снимки: България

Свидетели спасяват кримигероя Стефан Гевгелийски и разколебават тезата на обвинението по случая с убит по поръчка надзирател от софийския затвор! С този мотив защитата на сочения като лейтенант на боса Стефан Бонев-Сако поиска той да бъде освободен, научи "България Днес". Спряганият като "садист номер 1 на мафията" е зад решетките от 2017 г