Гълъбинов води “Специя” към Серия “А”, специално правило помогна

Андрей Гълъбинов се радва на току-що отбелязания гол за "Специя" във вратата на "Киево", с което даде начало на победата в реванша с достатъчното 3:1 и класиране за финалния плейоф.

Андрей Гълъбинов отбеляза ранен гол и поведе “Специя” към финалния плейоф за влизане в италианската Серия “А”. “Специя” би “Киево” с 3:1 в реванша и възкръсна, след загубата с 0:2 като гост. Помогна и специалното правило за плейофите в Италия - при равенство от двата мача не важат головете на чужд терен, а победител е тимът с по-предно класиране в редовната фаза на Серия "Б". “Специя” бе трети - след спечелилите директна промоция "Беневенто" и "Кротоне".

Гълъбинов откри във 2-ата мин, а след почивката резултатът стана 3:0. “Киево” вкара в 90-ата мин от дузпа. При познатите ни правила за тежест на попаденията на чужд терен този късен гол би довел до драма, обрат и продължаване напред на "Киево", но в случая нямаше значение, тъй като при равенство след две срещи "Специя" има предимство срещу всеки едон от другите пет тима, стигнали до плейофите за промоция.

Във финалния плейоф "Специя" ще срещне осмия от редовния сезон "Фрозиноне", който също постигна сериозен обрат в полуфинала. "Фрозиноне" падна 0:1 у дома от четвъртия в редовната фаза "Порденоне" и само победа като гост с повече от два гола устройваше тима за достигане до финала. Два ранни гола осигуриха успеха на "Фрозиноне" с 2:0 и битка с тима на Гълъбинов за промоция.

Тервел Пулев отиде на футболен мач, видя зоркото око на "България Днес". Като част от публиката, боксьорът нямаше как да остане незабелязан и голяма част от времето прекара в раздаване на автографи и снимки на екзалтирани фенове. След края на мача, който не успя да проследи качествено, той си тръгна от скамейките заедно със съпругата си Диана

Вталена и освежена изглежда Карина Караньотова, забеляза "България Днес". Репортерката в БНТ 2, която стана майка преди 5 години на малкия Иво, показа стегната фигура край работното място. Журналистката май е прежалила неприятната случка от лятото, когато сподели, че са й откраднали портмоне с 350 лв. от плажна маса на родното Черноморие

На плаж се отдаде в последните септемврийски дни най-бързата бяла жена на света Ивет Лалова. Тя показа, че лятото за нея изобщо не е свършило. Българската спринтьорка се разхвърля по бански и забегна по Средиземноморието, за да събира слънчеви лъчи. Ивет е в компанията на своя съпруг Симоне Колио, с когото са отседнали в усамотена вила на брега