Белтраме спаси ЦСКА от нов резил срещу "Ботев" (Пловдив) - 2:1

Стефано Белтараме се радва на попадението си във вратата на "Ботев". СНИМКА: Тв Екран

ЦСКА спечели домакинството си на "Ботев" (Пд) с 2:1 в мач от втория кръг на българското първенство, игран на стадион "Българско армия".
Треньорът на домакините Стамен Блечев беше направил рокади в състава си, като Тиаго беше изтеглен в халфовата линия, а на мястото му зад нападателя действаше Санхаре.

"Ботев" също беше заложил на най-доброто и атаката на "канарчетата" бе водена от героите от дербито за Пловдив - Атанас Илиев и Тодор Неделев.

През първата част ЦСКА доминираше на стадион "Българска армия", печелеха борбите за първа топка и осъществяваха повече атаки.
Затова и логично поведоха в резултата - в 23-ата минута Греъм Кери изпълни пряк свободен удар, а в наказателното поле на гостите настъпи хаос. В купа от играчи най-съобразителен беше капитанът Валентин Антов, който подаде на Юнус Санхаре и последният откри резултата.
До края на полувремето ЦСКА потърси и втори гол, но с пропуски се отличиха Кери, Тиаго и Али Соу.

През втората "Ботев" (Пд) погледна по-смело към вратата на ЦСКА и това бързо даде резултат.

В 60-ата минута след ъглов удар топката стигна до Мишел Еспиноса, който изравни благодарение на поредната нескопосана изява на вратаря Густаво Бусато, който няма спасен удар от началото на първенството.

При ответната атака Али Соу можеше да върне аванса на домакините, но пропусна сам срещу Янко Георгиев.

"Червените" продължиха да натискат и в игра влязоха Стефано Белтраме и Жул Кейта. Именно бившият футболист на "Ювентус" донесе трите точки след брилянтно изпълнен пряк свободен удар от границата на наказателното поле в продължението на мача.