Най-младият в историята тим на „Дунав“ тръгна вихрено в трета лига

17 и 18 годишни момчета изнесоха футболна лекция в Русе

Най-младият отбор на „Дунав“ в официален мач в досегашната история на клуба, съставен от момчета със средна на възраст около 18 години, тръгна вихрено в Трета лига, като в дебютния си мач на стадион „Дунав“ разгроми с 4:1 „Спортист“ /Генерал Тошево/ с 4:1. „Ветеран“ в състава бе 19-годишният капитан, вратарят Винченцо Ангелов. Русенските юноши започнаха стъписано и гостите поведоха в мача.

След невероятен гол от фаул на 18-годишния Джан Хасан русенци успяха да изравнят, а след почивката направо отнесоха гостите след попадения на Атанас Стамболов, Симеон Дочев и Дани Бонев. „Дунав“ постепенно навлизаше в мача, дебютен за момчетата, които през тази година трябваше да играят в групата на 19-годишните юноши. След изравнителния гол на Хасан, те постепенно набраха самочувствие.

След почивката дунавци се разиграха на контраатака. В 58-та минута 17-годишният Атанас Стамболов тръгна от центъра, излъга целия отбор на гостите, за да вкара за 2:1, а след това още един негов гол бе несправедливо отменен. След заучено изпълнение на фаул, ненавършилият 18 години Симеон Дочев наниза третото попадение, а влезлият като резерва, 16-годишен нападател Дани Бонев, вкара четвъртото.

Срещата бе наблюдавана от над 1000 души.

Първият у нас клуб – собственост на феновете - „Дунав“ постепенно се съвзема финансово и започва да стъпва на краката си, каза временно изпълняващият длъжността изпълнителен директор Деян Йорданов. Спонсори са потвърдили ангажимента си към тима, а има и нови желаещи да дават пари. Очаква се необходимите финансови средства да постъпят в клубната каса след Общото събрание на 12 септември.