"Левски" съживи "Ботев" (Видео)

Снимка: сайт на "Левски"

„Левски“ съживи пловдивския "Ботев", след като  отстъпи с 1:2 при гостуването в "Коматево".

Домакините нямаха победа от първия кръг на шампионата, в който биха 2:0 градския съперник "Локо". Оттогова последваха 3 загуби и 2 ремита.

В 5-ата минута Мите Цикарски получи удобно центриране от Джонатан, но Ивайло Найденов му попречи да играе от добрата позиция, в която се намираше.

Малко след това "сините" бяха принудени да заменят Радослав Цонев, който се строполи на земята и трябваше да бъде изнесен на носилка като на негово място влезе Тома Даске.

В следващата атака пък „Левски“ не получи дузпа, след като при удар на Паулиньо Виктор Генев игра с ръка в наказателното поле, но съдията Георги Димитров не отсъди 11-метров удар.

В 15-ата минута Атанас Илиев бе изведен в наказателното поле и реализира за 1:0. 6 минути по-късно той удвои след почти идентична ситуация.

Пробив на Бони Цонев в 26-ата минута доведе до събарянето му от Филип Филипов и дузпа за "сините". Зад топката застана именно Цонев, който с чудесно изпълнение в горния десен ъгъл вкара четвъртия си гол от три мача.

До края на полувремето гостите бяха по-активният отбор като Даске, Насиру и Робърта пропуснаха, а в края на частта играта доста се накъса след серия от доста груби влизания на играчи на „Ботев“ срещу Цонев и Спиерингс.

През втората част двата тима се хвърлиха в здрава битка, но чистите голови положения бяха малко и до промяна в резултата не се стигна.

За жесток побой над лидера на БСП в Долни чифлик Валентин Вълчев съобщиха вчера варненски социалисти. От разпространената информация се разбра, че наказателната акция е извършена от трима души пред офиса на областната организация на партията в морския град. "Вълчев веднага е бил медицински освидетелстван със средна телесна повреда и е подаден

За данъчни шашми с доставка на кафе, бадеми и кашу е погнат един от "Недосегаемите". Софийската градска прокуратура дава на съд бизнесмена Даниел Бояджиев за скатани 630 хиляди лева налози от фиктивни сделки, научи "България Днес". Интересното е, че Бояджиев е бивш данъчен служител и като такъв със сигурност е наясно какви документи и декларации

Това са първите снимки на снежния леопард Никс, който пристигна на 20 октомври тази година в Софийския зоопарк от зоопарка в Ихлава, Чешка република. Той е настанен в сектор Хищници в зала "Големи котки, терариум и аквариум" и засега се адаптира на спокойствие във вътрешните помещения, определени за него