ЦСКА нокаутира "Базел"! Влезе в групите на Лига Европа

Густаво Бусато спира атака на "Базел" при историческия успех на ЦСКА.

ЦСКА показа класата си в Европа, като нокаутира швейцарският гранд "Базел" и го елиминира с 3:1 като гост.

Така "червените" за втори път са в груповата фаза на Лига Европа след прекъсване от цели 9 години.

В 53-ата минута словашкият рефер Иван Кружляк прецени, че Валентин Антов е нарушил правилата срещу Пюлюлю в наказателното поле и даде дузпа. От 11-метровия бразилецът Артур откри.
Няколко минути след това Стамен Белчев пусна на терена Тиаго Родригес на мястото на Жеферсон и това се оказа решаващо.

В 72-ата минута португалецът навърза двама защитници и от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на Николич за 1:1.

В 88-ата минута Алдрете събори Юнус Санкаре точно пред пеналната на домакините. Тиаго изпълни прекия свободен удар и след рикошет в стената топката влезе за втори път във вратата на "Базел".

В седмата минута на добавеното време защитата на "Безел" изпусна Рафаел Енрике, който даде перфектен пас на Ахмед Ахмедов за 3:1.

До момента нито един български отбор не бе побеждавал в Швейцария в 12 мача до момента.

Така 1 октомври оново влезе в историята на ЦСКА. На тази дата преди точно 40 години на "Сити Граунд" в Нотингам "червените" победиха с 1:0 двукратния европейски шампион "Нотингам Форест" и го елиминира за Купата на европейските шампиони.

На същата дата през 1989 година ЦСКА разбива и "Левски" с 5:0 след невероятните 4 гола на Христо Стоичков.

Отстранени по различни причини съдебни заседатели провалят дела и ги връщат в изходна позиция. Това от своя страна налага повтаряне на проведени вече процесуални действия - разпити на свидетели, приемане на експертизи и др. Резултатът е влачене с години на делата, а през изтеклото време вече далите обяснения пред магистратите често "забравят"

От присъда затвор доживот е на път да се измъкне доайенът сред наркотрафикантите Огнян Атанасов, който международните ченгета определят като Балканския или Петричкия Ескобар. Най-тежкото наказание е дадено от Апелативния съд в Солун на 57-годишния мафиот от село Тополница. Освен тази присъда Ескобара има още две за трафик на дрога

Тежка промоция за пловдивската си резиденция е обявил Цар Киро, показа проверка на "България Днес". Самозваният ромски монарх е извадил за продан притежаваната от него седеметажна сграда в центъра на града, става ясно от сайт за имоти. Обявената цена е 2 млн. лева. Макар и висока, сумата на практика е солидно намалена