Футболните национали избегнаха нулевата година с 3:0 над Гибралтар (Снимки)

Димитър Илиев (вляво, с брадата) вкарва третия гол за България при победата над Гибралтар с 3:0. СНИМКА: Румяна Тонeва

В дните, когато българският национален отбор по футбол можеше да спори за класиране на европейското първенство, играчите му трябваше да се задоволят с приятелски мач срещу Гибралтар.

Спечелиха го с 3:0 на стадион "Васил Левски" в София, но по никакъв начин не убедиха привържениците си в светлото си бъдеще.

Това всъщност бе и първата им победа за годината, като преди това имаха пет загуби и един равен.

Александър Цветков откри още в 6-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле на гостите вратарят на гостите остана да лежи на терена, но съдията не спря играта и халфът на "Берое" с отмерен удар намери мрежата.

2:0 направи Георги Йомов, който отбеляза втория си гол за националния си отбор едва в четвъртия си мач, след като се разписа още в дебюта си срещу Унгария при загубата 1:3.

Третото попадение за българите бе дело на футболист №1 за миналата година Димитър Илиев.

Таранът на "Локо" (Пд) реагира перфектно на центриране на Йомов от корнер и фиксира крайното 3:0.