“Черно море” би “Ботев” (Враца) с 13-ия гол на звездата Курьор

Илиан Илиев-младши от "Черно море" опитва подаване между Мартин Костадинов и Даниел Гаджев от "Ботев" (Враца) при успеха на "моряците" с 2:1. СНИМКА: ПФК "ЧЕРНО МОРЕ"

“Черно море” победи “Ботев” (Враца) във Варна с 2:1. Файсел Касми откри за “моряците” в 32-ата минута с красив удар от границата на наказателното поле - намери от въздуха поведената топка и я прати в близкия ъгъл на вратаря Митов. Курьор и Леандро Андраде пропуснаха да вкарат нови попадения за домакините, за да се стигне до куриозен изравнителен гол в продължението на първата част. След центриране от корнер младият страж на варненци Иван Дичевски боксира топката в главата на Аласан Н'Диайе, след което тя се върна към мрежата - 1:1. “Моряците” натиснаха след почивката, но правеха пропуски пред влезлия принудително резервен страж на врачани Дан Каролев. В 70-ата мин след корнер Даниел Димов стреля с глава, но нацели гредата на вратата на “Ботев”. В 79-ата мин хитро изпълнен свободен удар доведе до гол красавец. Касми, който уж си завързваше обувката, видя тръгналия на отлична позиция Матиас Курьор, изправи се бързо и копна топката към звездата на “моряците”, а той стреля от воле по диагонал, пращайки я в обратния ъгъл на Каролев - 2:1. И 13-и гол в първенството за Курьор.

“Играхме добре, но не успяхме да решим мача по-рано. Участие взеха 5 момчета до 21 г. и се видя, че са млади, но зрели”, заяви треньорът на победителите Илиан Илиев.

“Не ни достигна физически потенциал. На полувремето се наложи да направим 3 принудителни смени, а четирима основни играчи не бяха в групата. Допуснахме лек втори гол”, коментира треньорът на “Ботев” Антони Здравков.