Джошуа нокаутира Пулев в 9-ия рунд (снимки)

Кубрат Пулев лежи безпомощно на ринга.

Антъни Джошуа запази световните си титли в свръхтежка категория като нокаутира Кубрат Пулев в 9-ия рунд пред погледа на 1000 зрители в зала "Уембли".

Кобрата излезе под звуците на "Притури се планината", както и в последните си двубои.

Първият рунд бе напълно равностоен, като българинът нанесе доста добър ляв прав.

Вторият рунд завърши със словесна престeрлка, след като Джошуа успя да направи няколко добри удара в средата му. Но Кобрата също имаше своите добри удари.

Реферът отброява нокдауна за Джошуа в третия рунд.

В третия рунд Джошуа се развихри и два пъти свали българина в нокдаун.

Доста по-добър четвърти рунд за Кобрата. Джошуа опита да приключи мача, но не успя.

В петия рунд Джошуа започна да се изнервя и започна да говори на съперника си. Размениха си по два тежки удара.

Шестият рунд бе най-добрият за българина, като на два пъти притисна съперника си.  Според специалистите това е първият, който Кобрата спечели.

Кобрата излиза на ринга.

Седмият рунд премина отново при тежка размяна на удари, като Пулев успя да вкара доста тежък на съперника си. Но и той е за Джошуа. Така той вече има спечелени достатъчно. Само нокаут трябва на Кобрата.

Кубрат Пулев слиза от микоробуса пред залата.

Пулев вече започва да работи за нокаута в осмия рунд. Джошуа обаче се защитава добре.

Българинът влиза в залата.

Деветият рунд се оказа фатален за българина, който тръгна рисковано напред. С два удара той бе пратен още един път в нокдаун, а при втория бе нокаутиран.

Кобрата дава интервюта преди мача.

На мача присъства и най-богатият боксьор и спортист Флойд Мейуедър-младши. Чиято последна загуба на ринга е от Серафим Тодоров. Докато медиците оглеждаха Кобрата, Джошуа отиде при него и си побъбриха.

Джошуа също влезе в залата.

В първия двубой от вечерта Куас Ашфрак спечели в категория "супер лека" срещу Ашли Лейн и така остана непобеден в 9 поредни мача. Този мач обаче се предаваше единствено в социалните мрежи.

Флойд Мейуедър влиза в залата.

След това започна и телевизионното предаване. И стана първата сензация на вечерта в категория средна. Джейми Стюард издържа 8 рунда срещу албанеца Флориан Марку и реферът даде равен резултат 76:76. Марку прати съперника си в нокдаун във втория рунд, но това не се оказа достатъчно. Албанецът бе сериозен фаворит да приключи мача с нокаут.

Макгоувън се интересуваше само от мача на
Макгоувън се интересуваше само от мача на "Манчестър Сити"

В третия двубой Киерън Конуей разби по точки 100-90, 100-89, 100-89 Макоули Макгоувън в категория суперсредна.

Флориан Марку не иска да приеме равния мач срещу Стюард.

В почивката между третия и четвъртия рунд Макгоувън се интересуваше единствено от това как е завършило футболното дерби на Манчестър "Юнайтед" и "Сити" и получи резултата 0:0.

Мартин Боколе се радва на победата си.

Конгоанецът Мартин Баколе, който живее и тренира в Шотландия, стана първият шампион на вечерта. Той надви по точки 98:92, 97:93, 96:94 руснака Сергей Кузмин и стана интерконтинентален първенец на Световния боксов съвет при свръхтежките.

Хюи Фюри получи тежка аркада, но победи Мариуш Вах.

Братовчедът на световния шампион на Световния боксов съвет Хюи Фюри, който падна от Кобрата преди година, този път спечели по точки срещу коравия поляк Мариуш Вах със 100:90, 100:90 и 99:91.

Лорънс Околие отказа още във втория рунд поляка Никодем Йежевски и е носител на  интерконтиненталната титла на Световната боксова федерация в тежка категория.