"Манчестър Юнайтед" изхвърли "Ливърпул" за купата

Бруно Фернандеш вкарва победния гол. СНИМКА: РОЙТЕРС

Брилянтен пряк свободен удар на Бруно Фернандеш в 78-ата минута донесе победата на "Манчестър Юнайтед" с 3:2 над "Ливърпул" за купата.

Мохамед Салах получи перфектен пас от Фирмино в 19-ата минута и откри резултата за гостите на "Олд Трафорд". В 26-ата Грийнууд получи перфектно подаване от Рашфорд и изравни.

Три минути след почивката Грийнууд пък върна на Рашфорд, като го изведе сам пред Алисон, след като топката мина над крака на Рийс Уилямс и той направи 2:1.

В 58-ата минута Единсон Кавани загуби елементарно топката в центъра и при контрата Салах изравни.

Уле Гунар Сулшер обаче направи решителни смени в 66-ата минута, като пусна Фред и Бруно Фернандеш на мястото на Грийнууд и Ван де Бек, което се оказа решително за победата.

В 88-ата минута Кавани пък удари гредата на гостите с глава.

Така "Ливърпул" няма победа от 7:0 над "Кристъл Палас" миналия месец и бяха вкарали само един гол в пет мача до двубоя с "Юнайтед".
Двата отбора направиха и 0:0 на "Анфийлд" преди 6 дни за първенството.