Трима български биатлонисти в топ 20 на света

Валентина Димитрова

Трима български биатлонисти попаднаха в топ 20 на света в спринтовете при девойките и юношите на младежкия шампионат на планетата в Обертилиах (Ав).

Валентина Димитрова и Лора Христова продължиха с доброто си представяне и във втората си дисциплина, нареждайки се 11-а и 19-а. Те направиха по 1 грешка в двете стрелби по дистанцията от 6 км.

Стефани Йолова също завъртя 2 и зае 44-а позиция, с която влезе в преследването. Това не успя да направи Лора Радковска, която е 70-а. Лена Репинч (Слвн) стана световна шампионка.

В спринта при юношите на 7,5 км с 2 пропуска Константин Василев завърши 17-и.

Васил Зашев завъртя 5 наказателни обиколки и финишира 46-и, а Деян Разложки е 52-и с 4 грешки и те също ще карат в преследването. Стартът в сряда ще пропусне Красимир Атанасов, който повали 6 от 10 мишени и зае 76-о място.

Златото в спринта отиде у Денис Иродов (Рус).