"Лудогорец" продължава напред за купата, но загуби Антон Недялков

Антон Недялков получи тежка контузия в коляното. Снимки РУМЯНА ТОНЕВА

"Лудогорец" очаквано, но не безпроблемно, продължи напред в турнира за Купата на България и ще научи утре кой ще бъде съперникът му на четвъртрфиналите.

Разградчани победиха с 2:1 "Царско село" на терена на едноименния хотелски комплекс, но в края трябва да благодарят на своя вратар Пламен Илиев, че спаси сигурен гол след удар на Стефан Христов, изпращащ двубоя в несигурни продължения. "Орлите" поведоха леко с 2:0 през първата част с попадения на Мавис Чибота и Анисе Абел и с прекалена самонадеяност сами си причиниха ядовете след почивката. Дилан Мартенс намали резултата за домакините, а рисунъкът на играта се промени коренно до края.

В 36-ата минута гостите дадоха свидна жертва - футболист №2 на България за 2020 г. Антон Недялков получи тежка контузия в коляното, след като се сблъска с Лесли Де Са, което наложи принудителна смяна в състава на Дамбраускас. Все още е неясно колко време левият бек на националния ни тим ще отсъства от терените.

ЦСКА 1948 преодоля своя съперник със същия резултат 2:1 като гост, но след продължения. Новаците в елита се класираха за четвъртфиналите на надпреварата, след като отстраниха "Ботев" (Пд), а за тях първи гол след дълги години пауза (от дузпа) вкара бившият национал Ивайло Чочев.