"Лудогорец" си отмъсти с 3:0 на "Левски" в София заради отпадането за купата от ЦСКА

Снимки: Николай Литов

Деветкратният пореден шампион на България "Лудогорец" се надигна по перфектен начин след нокаута от ЦСКА в полуфинала за купата през седмицата.

Разградчани разгромиха 3:0 другия столичен гранд "Левски" на собствения му стадион в 24-ия кръг от редовния сезон в българската Първа лига.

По този начин играчите на литовския треньор Валдас Дамбраускас дръпнаха с 9 точки пред втория "Локо" (Пд) и на 14 пред ЦСКА.

Капитанът на "Лудогорец" Клаудиу Кешеру откри резултата още в 8-ата минута след неразбирателство в центъра на защитата на "Левски".

След още само три минути Каули Оливейра направи 2:0 за шампионите и оттам нататък стана ясно, че едва ли ще изпуснат да вземат трите точки.

В 77-ата минута отново Каули увеличи преднината на 3:0, а съпротивата на домакините се ограници с претенции за дузпа и за една съмнителна засада.

"Левски" не е падал 0:3 на "Герена" от 12 години - на 11 април 2009 г. от "Локо" (София) с хеттрик на Камбуров.

След това има 2 пъти по 0:3 като символичен домакин от ЦСКА през 2014 и 2017 г., но на стадион "Васил Левски".