ЦСКА удари с 4:1 "Лудогорец" за престиж

Футболистите на ЦСКА се радват пред агитката си. СНИМКА: Sportal.bg

ЦСКА се върна на второто място в класирането, като надви категорично за престиж шампиона "Лудогорец" с 4:1. Това бе и първи успех за първенство в София за "червените", откакто разградчани са в елита. А Любослав Пенев продължи серията си без загуба срещу този съперник като треньор.

Още в 4-ата минута Греъм Кери сложи топката на главата на Юрген Матай след корнер и защитникът откри.

В 54-ата отново Кери асистира и този път Бисмарк Чарлз прониза Кахлина за 2:0.

В 60-ата Кирил Десподов изведе перфектно Сисиньо, Матай покри засадата и защитникът върна едно попадение. Това бе и единственият точен удар за гостите в мача.

Секунди по-късно Феде Варела центрира и с глава другият централен защитник на ЦСКА Мено Кох се разписа за 3:1.

В добавеното време Георги Кабаков изгони и Мавис Чибота от гостите, който за броени секунди си изкара два жълти картона.

Малко след това Жорди Кайседо бе съборен в пеналта и от дузпата самият той вкара четвъртия гол.

Така ЦСКА продължи и серията си без загуба на "Българска армия" в 30 поредни мача срещу български отбори. Последната е от юли 2019 г.