Спукана гума ограби Верстапен в Азербайджан

Макс Верстапен определено има за какво да се сърди на “Пирели”.

Нидерландският пилот на “Ред Бул” бе само на 5 обиколки от победа в Гран при на Азербайджан от Формула 1. Точно тогава при скорост над 300 км в час се спука задната лява гума на неговия автомобил и участието на Макс приключи в предпазната стена на градското трасе в Баку.

Верстапен обаче извади луд късмет. След катастрофата състезанието бе спряно, когато оставаха само две обиколки. Световният шампион Луис Хамилтън с “Мерцедес” бе на втора позиция зад Серхио Перес с надежди да го изпревари при рестарта и да излезе отново начело в генералното класиране. Британецът обаче направи грешка и напусна очертанията на пистата и се озова на последно място в колоната.

Така първата си победа с “Ред Бул” постигна Серхио Перес. Четирикратният световен шампион Себастиан Фетел завърши втори и така осигури първия подиум на “Астън Мартин” след завръщането на марката във Формула 1.

Трети е Пиел Гасли, а четвъртото място остана за стартиралия от първа позиция Шарл Льоклер.

В класирането при пилотите Верстапен запази аванса си от 4 точки пред Хамилтън.