18-годишен поведе България към обрат срещу “лалетата”

Денис Краягин (в средата) се радва след поредната си точка, а вляво от него е друг младок, който се представи силно днес - Светослав Иванов. Снимка: FIVB

България се пребори мъжки за втора победа във волейболната Лига на нациите, а солиден принос за това имаха три млади момчета.

В италианския град Римини националите изтръгнаха успех с 3:2 (25:18, 18:25, 17:25, 25:22, 15:13) срещу Нидерландия в мач, за който по едно време изглеждаше, че отново ще загубим.

В срещата с “лалетата” селекционерът Силвано Пранди отново не можеше да разчита на капитана Цветан Соколов, който има проблем в гърба, както и на други трима контузени състезатели - Мартин Атанасов, Стефан Чавдаров и Алекс Грозданов.

България спечели първата част след силна игра на 20-годишния посрещач Аспарух Аспарухов. В следващите 2 гейма обаче нидерландците бяха по-добри и ги записаха на своя сметка.

Четвъртата част също, макар и не така убедително, тръгна в тази насока.

Тогава обаче се развихри 18-годишният Денис Карягин. Тъй като титулярният в тази среща диагонал Радослав Парапунов буксуваше, Пранди премести на този пост младия посрещач, който миналия месец направи трансфер от “Нефтохимик” в италианския елитен “Монца”.

И Карягин започна да бомбаардира “лалетата”. Избраниците на Пранди обърнаха резултата в 4-ия гейм и го спечелиха, а след това се наложиха в тайбрека, за да запишат победа.

Карягин записа 15 т. за успеха. Друг младок, който се представи силно - 20-годишният Светослав Иванов, добави 13 т., а 12 има в актива на Аспарухов.

Така те тримата, подкрепяни умело от опитните Георги Сеганов и Владислав Иванов, донесоха радост на волейболните фенове у нас.

България остана 14-а от 16 отбора, но вече има 7 т. от 2 победи и 6 загуби. “Лалетата” са след нас с 4 т.