Шампионът Португалия отказа Унгария, рекорди за Роналдо

Кристиано Роналдо вече е първият с 5 участия на европейски първенства. Снимка: Ройтерс

Шампионът Португалия започна с победа на европейското по футбол.
Пред 60 000 зрители на "Пушкаш арена" в Будапеща (единственият стадион с разрешен пълен капацитет) носителите на титлата спечелиха 3:0 срещу Унгария.

Въпреки многото пропуски през първото полувреме мачът си отиваше към 0:0, когато в 84-ата минута след удар на Рафаел Герейро и щастлив рикошет в крака на Вили Орбан топката влезе в мрежата на Гулачи. 3 минути по-късно Кристиано Роналдо вкара от дузпа, а във втората минута от добавеното време отбеляза още един гол.

Кристиано записа няколко рекорда. Той вече е първият с участия на 5 европейски шампионата и първият с двуцифрен брой голове - 11. Мишел Платини е с 9. Португалецът е вкарвал на 5 различни европейски първенства.

Унгария: Гулачи, Ботка, Орбан, Ат. Салай, Ловренчич, Фиола (88-К. Варга), Клайнхайзер (78-Зигер), Наги (88-Р. Варга), Шефер (65-Него), Шалай (77-Шон), Ад. Салай

Португалия: Руй Патрисио, Семедо, Пепе, Диаш, Герейро, У. Карвальо (81-Санчес), Перейра, Б. Фернандеш (89-Моутиньо), Б. Силва (71-Р. Силва), Роналдо, Жота (81-А. Силва)