За 113 г. история Германия за първи път загуби 2 мача поред у дома

Направилият много силен мач срещу Германия Пол Погба вие от болка, след като Антонио Рюдигер го е ухапал по гърба. СНИМКА: РОЙТЕРС

Мачът Германия - Франция наистина се превърва в голямото дерби на I кръг от груповата фаза на европейското първенство по футбол, а “петлите” успяха да го спечелят с 1:0 насред Мюнхен.

Въпреки че гостите в момента определено са в значително по-добра форма, домакините се представиха дори изненадващо добре срещу тях. Бориха се със зъби и нокти, първото се оказа и буквално изпълнено.

Защитникът на бундестима Антонио Рюдигер явно бе решен да спре развихрилия се в този мач Пол Погба. Малко преди почивката той заби зъбите си в гърба на французина.

Това ясно се видя на телевизионните повторения. Погба се оплака на главния съдия от Испания Карлос дел Серо Гранде. Той обаче не реагира по никакъв начин, а явно и колегите му от видеонаблюдението не подсказаха нищо на ибериеца.

След мача Рюдигер се извини на Погба, полагайки глава на рамото на “петела”, който го гушна.

След победата той реши да бъде благороден и обяви, че се надява Рюдигер да не бъде наказан. Той бил казал на съдията какво е станало, но идеята му не била да търси картон за съперника си. Естествено, при загуба на Франция това едва ли щеше да бъде така.

Попадението за френската победа бе германско. В първия си мач след 2 г. и пауза за националния отбор на Германия, от който бе отлъчен заедно с Томас Мюлер, бранителят Матс Хумелс си отбеляза автогол. Това се случи в 20-ата мин.

През втората част “петлите” вкараха 2 пъти чрез звездите си Килиан Мбапе и Карим Бендема, но след видеопреглед на ситуациите попаденията бяха отменени заради засада.

Германците владееха повече топката и записаха повече удари, но всъщност опасен беше само един. След 1:2 от Северна Македония в световна квалификация бундестимът загуби втори официален мач поред у дома, което не се бе случвало в 113-годишната му история.