Второ 3:0 и сигурен 1/8-финал за Италия на Евро 2020

СНИМКА: РОЙТЕРС

Италия постигна втора категорична победа 3:0 във втория си мач на европейското първенство, този път срещу Швейцария, и си осигури класиране на 1/8-финал.

В първата среща "адзурите" надвиха със същия резултат Турция.

Все обаче не е ясно дали момчетата на треньора Роберто Манчини ще излязат от група А от първото място.

В последния мач в групата те играят с Уелс и при загуба ще завършат втори.

Още в 19-ата минута на Олимпийския стадион в Рим капитанът на домакините Джорджо Киелини откри резултата сред ъглов удар, но голът бе отменен, защото топката докосна ръката на централния защитник.

Отгоре на всичко само след пет минути Киелини се контузи и бе заменен от Ачерби.

Все пак в 26-ата минута светкавична контраатака изпрати крилото на "Сасуоло" Доменико Берарди по дясното крило, той стигна почти до аутлинията и върна назад за клубния и националния си съотборник Мануел Локатели, а той се разписа на празна врата от 2-3 метра.

Пак Локатели направи 2:0 в 52-ата минута, а крайното 3:0 фиксира Чиро Имобиле в предпоследната минута на редовното време.