Групата на смъртта едва не "уби" Германия, но накрая отпадна Унгария

Унгарските национали благодарят на публиката си в Мюнхен след отпадането от европейското. СНИМКА: РОЙТЕРС

Последната група на европейското - F, напълно оправда прякора си, който ѝ дадоха още след жребия, а именно "Групата на смъртта".

Само 6 минути преди края на редовното време в единия мач "убитият" беше Германия, но в крайна сметка първенството напусна Унгария.

Маджарите се бориха мъжки, но в крайна сметка завършиха само 2:2 на "Алианц Арена" срещу домакините и негативното отношение на публиката.

Леон Горецка (18) току-що е отбелязал за Германия и е фиксирал крайното 2:2 срещу Унгария, което спаси Бундестима от срамно отпадане в групите. СНИМКА: РОЙТЕРС

В крайна сметка УЕФА отказа стадионът да бъде оцветен като дъга в знак на протест срещу наскоро приет закон в Унгария, който според мнозина нарушава правата на ЛБГТ обществото.

Андраш Шефер вкарва втория гол срещу Германия.
Андраш Шефер вкарва втория гол срещу Германия. СНИМКА: РОЙТЕРС

В крайна сметка на стадиона имаше много фенове с въпросните шарени знамена, познати от гей прайдовете по света и у нас, които унгарцита аха да накарат да ги приберат.

Капитанът на Португалия Кристиано Роналдо вкарва за 2:2 срещу Франция, с което става световен рекордьор по голове за национални отбори. СНИМКА: РОЙТЕРС

Гостите откриха още в 11-ата минута чрез Адам Салай и запазиха предимството си чак до 66-ата.

През това време, или поне в част от него, Германия беше изхвърчала условно от първенството, защото Португалия поведе 1:0 на Франция на "Пушкаш Арена" в Будапеша.

При това положение Роналдо и компания излизаха първи от групата, "петлите" - втори, а унгарците - трети.

След това французите обърнаха резултата до 2:1 с два гола на Бензема (единия от дузпа), а Кристиано отново изравни, с което стана световен рекордьор по попадения за нацоналния отбори със 109.

В споменатата 66-а минута Кай Хаверц все пак изравни за Германия срещу Унгария и обърна класирането с главата надолу.

Но за съвсем кратко - започналата от центъра унгарска атака изведе сам срещу вратаря Андраш Шефер и той направи 2:1, с което върна статуквото в групата, тоест Франция на първо място, Португалия на второ, Унгария трета, а Германия аут.

И така чак до 84-ата минута, когато полувъзстановеният и влязъл като резерва Леон Горецка с плътен удар изравни резултата и вкара Германия в 1/8-финалите.