
Вашата любима рецепта може да спечели 20 лева. Снимайте как приготвяте предпочитаната си манджа и ставате част от рубриката ГАСТРОГУРУ. Един от вас - известен или неизвестен, но задължително добър кулинар, ще готви пред читателите.
Изпращайте рецептите си на
адреси [email protected]
За въпроси - тел. 942 25 31.
КОЙ ГОТВИ
“Предлагам ви много вкусен и здравословен солен кекс с брашно от елда, кашкавал и коприва, гарниран с “розички” от шунка”, ни пише Наталия Панчева.
ПРОДУКТИ
3 яйца
60 г масло
200 г кисело мляко
1/2 ч.л. сода бикарбонат
100 г кашкавал
1 щипка сол
1/2 ч.л. захар
100 г шунка + 2 тънки резена за украса
1-2 шепи свежи листа от коприва
брашно от елда, колкото поеме
мазнина за формата
1 домат
НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ:
Разбиваме яйцата и към тях прибавяме размекнатото масло, киселото мляко с разтворената в него сода, солта и захарта.
Сипваме малко брашно и разбъркваме заедно с настъргания кашкавал, нарязаната на кубчета шунка и ситно нарязаната коприва, предварително запарена и отцедена от отварата.
Добавяме още брашно до получаването на гъста кексова смес. Сипваме я в намазнена и набрашнена продълговата форма и печем в предварително загрята фурна на 180 градуса до суха клечка.
Поднасяме кекса с резенчета домат и тънки резени шунка, завити като розички и прободени с клечка, за да не се разтварят.