Студенти от Федералния институт по технологии в Цюрих проектираха и изградиха геодезичен купол от строителни отпадъци, като експериментът бе осъществен в рамките на университета.
Материалите са взети от стените на гараж в Женела - OSB плоскости, дървени и стоманени греди, пластмасови тръби. Целта на проекта е да стимулира строителната индустрия да премине към кръгова икономика, а също и как би могъл да се осъществи този преход.
Студентският екип е избрал формата на геодезичен купол заради нейната висока устойчивост, а и защото този тип сгради използват с една трета по-малко материали за градеж от традиционните здания.
Рамката е изработена от дървени стелажи, елементите са свързани помежду си чрез пластмасови възли с ПДЧ диск в центъра.
Оптималната форма и размерът на купола са изчислени по специално разработен алгоритъм, като целта е била да не се режат големи греди на малки парчета, както и да се използва цялата налична дървесина. Всеки компонент е маркиран с QR код, който води до страница с дигитален паспорт на елемента. Там има информация за размера, качеството, етапи от жизнения цикъл, дата и място на монтаж. Според авторите на проекта ако такива цифрови инструменти се използват навсякъде и информацията за всеки обект се въвежда в единна база данни, архитектите и строителите биха могли предварително да идентифицират рециклируемите материали и да ги закупят.