
Св. свщмчк Зиновий, еп. Егейски и св. мчца Зиновия. Св. крал Стефан Милутин
Зиновий и сестра му Зиновия били родом от гр. Егей. Заради вярата си в Христа те били подложени на тежки мъчения и накрая посечени.
Св. Милутин се отличавал с голяма благотворителност. Царувал 42 години и изпълнил обещанието си - колкото години царува, толкова църкви да построи. Погребан е в Банския манастир, а мощите му - пренесени в църквата “Св. Неделя” в София.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.