Градинарска супа с овесени ядки

Вашата любима рецепта може да спечели 20 лева. Снимайте как приготвяте предпочитаната си манджа и ставате част от рубриката ГАСТРОГУРУ. Един от вас - известен или неизвестен, но задължително добър кулинар, ще готви пред читателите.

Изпращайте рецептите си на

адреси vvatsova@24chasa.bg

и 24ojivlenie@24chasa.bg.

За въпроси - тел. 942 25 31.

КОЙ ГОТВИ

“Този път приготвих пъстра супичка, богата на вкусове и аромати. Продуктите в нея могат да варират според сезона”, пише ни Марияна Бончева.

ПРОДУКТИ

4 картофа, 4 моркова, 4 домата, 2 чушки, 1-2 тиквички, 6 с.л. овесени ядки (не от най-фините, за да не се разварят), 3-4 стръка зелен лук, 1 корен от пащърнак, 200 г корен от целина, 6-8 с.л. олио, 1 връзка магданоз, сол на вкус

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ

Измиваме зеленчуците и ги нарязваме на дребно. В голяма тенджера загряваме олиото, изсипваме лука и разбъркваме непрекъснато, докато омекне.

Изчакваме да се задуши, наливаме 5 ч.ч. вода и след като заври, добавяме наситнените корени от целина и пащърнак, както и останалите зеленчуци без доматите. Когато картофите са почти омекнали, добавяме и доматите.

Осоляваме и оставяме супата да ври още 3-4 минути. Накрая прибавяме овесените ядки, за да се сварят за 1-2 минути.

Отстраняваме супата от котлона и я поръсваме със ситно нарязан магданоз.

Доверието към ВАР, меко казано, се разклати в Италия и предизвика гневни реакции, след като цели три гола на Алваро Мората във вратата на "Барселона" бяха отменени. В мач от груповата фаза в Шампионската лига каталунците победиха като гост "Ювентус" с 2:0 с голове на Дембеле и Меси. Мората записа хеттрик от отменени голове от позиция на засада

Арсен Венгер, който в момента работи като директор в отдела за развитие на футбола във ФИФА, се обяви против създаването на Европейска суперлига. Според легендарния мениджър на "Арсенал" подобен турнир би заличил английската Висша лига. "Висшата лига сега има превъзходство пред останалите първенства в Европа - коментира Венгер

Щатният досега изпълнител на дузпи в "Челси" Жоржиньо най-вероятно ще бъде лишен от тази привилегия. За това намекна мениджърът Франк Лампард след успеха с 4:0 при гостуването на "Краснодар". Италианският национал пропусна наказателен удар в в 14-ата минута, като това му се случва за втори път от началото на сезона