За 3 май е насрочено дело срещу бившия национален селекционер на България Лотар Матеус. Това обявиха от съда във Вупертал.
Посредник при сделки с недвижими имоти впрегна цялата система в Германия да търси световния и европейски шампион с бундестима заради 120 000 евро. На толкова брокерът оценява услугите си при нереализирана сделка между строителна фирма с участие на Лотар и израелски инвеститор. През 2007 г. той искал да откупи от Матеус солидна част от кметсвото в град Фелберт. Носителят на “Златната топка” се сдобил с него през 1999 г. Кметството обаче държало правото при продажба да е първи избор и се възползвало от него. Така до сделка с евреите не се стигнало. Въпреки това брокерът си иска парите и по следите на Матеус бяха пратени дори частни детективи.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.