Основните симптоми са пристъпи, нарушено дишане или загуба на съзнание
Безплатни профилактични прегледи за епилепсия ще се проведат в Клиниката по нервни болести към УМБАЛ "Свети Георги" от 18 до 22 май, съобщават от здравното заведение.
Инициативата е част от кампанията "Здраве за всички", насочена към осигуряване на достъпна и високоспециализирана медицинска помощ, профилактика и ранна диагностика. Епилепсията е едно от най-честите хронични неврологични заболявания, което оказва сериозно влияние върху качеството на живот на пациентите и техните близки.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.